• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
road_runner - специалист
Здравейте,

Имам баня, на която вратата е като всички останали интериорни врати - т.е някаква пита с ламинат отгоре или нещо подобно. Така ни е предаден от строителя. Тъй като сме с душ кабина , вратата се държи геройски, но вече и е 10та година и отдолу почна да се надува .
Въпросът ми е следния - може ли да се сложи алуминиева врата с ПВЦ панел на старата каса.
Причините са две-
Касата е дълбока и цялостният вид на апартамента ще се запази горе долу (има цвят орех на панелите , каквито са и вратите)
Касата мисля че е застъпена от пплочките вътре на пода (т.е не е стъпила върху тях) Отсрани също не е ясно дали може да се свали без да се налага ново слагане на плочки, т.е цяла баня.

На самата каса и няма нищо, пантите са от тези, от две части, които едната е завита на вратата, другата на касата, като се нанизват тези на вратата върху тези от касата.

Също така има ли въобще вариант затварянето на бравата да пасне на мойта каса?

Ясно е, че ще викам фирма да ми прави вратата, но ще съм благодарен на мнения
bulhomes2 - майстор
Само дограмаджия може да каже. Викай! Те за оглед май не искат пари.
miliad - майстор
Може, но не е баш както си го представяш.
За алуминиевите врати има едни каси, водят се безкамерни или нулеви.
С тях се прави този номер. С минимално стесняване на светлия отвор.
road_runner - специалист
вт яну 12, 2021 11:17 pmmiliad написа:
Може, но не е баш както си го представяш.
За алуминиевите врати има едни каси, водят се безкамерни или нулеви.
С тях се прави този номер. С минимално стесняване на светлия отвор.
А тези нулеви каси имат ли долу основа, т.е като рамката ли са както е стандартният вид на алуминиеви врати, или са просто П образни? Не бих искал да има нещо , което да прескачам на пода.

Ще се опитам да намеря снимки, да се ориентирам,
bulhomes2 - майстор
Може и без праг отдолу. По желание на клиента е.
road_runner - специалист
Придобих сякаш идея за какво иде реч с тези нулеви каси,

Правилно ли съм разбрал, че ще трябва да се свалят первазите на старата каса отвътре, за да не остане старата част от бравата?
  chapara - майстор
Това е като да пришиеш балтон за копче, да кздържи 5 години. Знаеш ли колко тежи ал.врата за тези панти?
road_runner - специалист
Да, има логика, разбирам

Не съм наясно, затова питах, ще помисля дали не може да се отреже отдолу половин един см и да се прикрие с някакъв г или п образен профил , като ефект уж., а всъщност да покрива отдолу .
road_runner - специалист
След като я одрязаха стана прилично, с какво да я запечатам отдолу? между трупчето на дъното и самата врата все пак може да влезне влага

Кое е по-добре - акрилен уплътнител или някакъв силикон?
miliad - майстор
Водоустойчиво лепило за дърво.
  • 1
  • 2

Тема "Алуминиева врата за баня на дървена каса - възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: