• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
bulhomes2 - майстор
Ти какво направи сега - отряза старата врата ли? Нещо не разбирам какво си направил. За външна употреба (разбирай дъжд, слънце и т.н.) дървениите лакирам с лак на водна основа. Като ми капне от него капка на абрихта - после я отлепям като гумено дискче.
road_runner - специалист
отрязах старата около 1см, че другото много сложно.

Отдолу дъното е едно трупче, което се вкарва във вратата. как да запечатам процепите между него и самото крило - тук там са по 1-2 мм
Не ми се ще силикон, но ако пробвам епоксидно лепило някакво, то не мисля, че може да запълни добре, все пак не е уплътнител, а лепило.

Та затова питам с какво е най-удачно да се запечата, имайки предвид , че има някаква влага все пак в банята
road_runner - специалист
вт яну 19, 2021 8:12 pmmiliad написа:
Водоустойчиво лепило за дърво.
ЩЕ може ли да запълни цепнатини тук там от около 1-2 мм?
Мисля да ползвам от тези, които са с едни активатори на спрей, те стават ли?
bulhomes2 - майстор
Що не искаш със силикон? Лепилото с дезедоранта е много здраво, но ти не гониш зравина тук, а по-скоро защита от влага. Най-лесно и красиво ще е с водния лак с една четка. http://www.drenski.net/?page_id=81 Две ръце са достатъчни, но ако ти се разправя и трета можеш да удариш.
road_runner - специалист
Ако нямаше тея малки цепнатини бих го направил с лак, но като е на водна основа ще се стече. в тях и няма да запечата

Силиконът не старее ли? След 2-3 години, ако се напука ще трябва да го махам механично, за да сложа нов. Много мразя това

Май лепило, ама нанесено с четка ще е по-добре, не тея с активаторите.
Има на Бизон/ Момент за дърво водоустойчиви, сега погледнах , мажа отдолу с четката и за 2-3 часа ще стегне.
bulhomes2 - майстор
вт яну 19, 2021 11:14 pmroad_runner написа:
Ако нямаше тея малки цепнатини бих го направил с лак, но като е на водна основа ще се стече. в тях и няма да запечата...
Това, че е на водна основа не означава, че е рядък като вода. Означава, че се разрежда с вода при нужда. Консистенцията му е на гъста боза. Даже като се замисля - той е най-гъстия от всички лакове за дърво.
  • 1
  • 2

Тема "Алуминиева врата за баня на дървена каса - възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: