• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  kozl - майстор
Шкаф за ъглова мивка от Мъ Ди еФ забременя и почна да ражда.

Прикачен файл:
шкаф баня с ъглова мивка.jpg
шкаф баня с ъглова мивка.jpg (109.46 KиБ) Видяна 1137 пъти

Реших да го сменям и направих проекти с новата ъглова мивка на Идеал Стандарт.
Обаче...
Вече имам няколко отказа.
Та с PVC не могат да го извиват.
Всъщност има готови шкафове като този:

Прикачен файл:
Заоблен шкаф за ъглова мивка на ИС.jpg

Но не ми харесва, защото излиза извън долния габарит на мивката.
Направих чертежи за корпус от неръждаема ламарина като мисля да ползвам старата врата от МДФ, че все още здрава. Отгоре в-у нераждаемия сандък ще поръчам плот от камък, както и дъно от камък. Но вече получих първия отказ от фирма за изработка на кухненско оборудване от неръждаема ламарина.

Та въпроса ми е имате ли насоки къде да пращам запитване за изработка на корпус от неръждаема ламарина?
jekasus - майстор
Що не резнеш долната част, и направиш шкафа висящ?
Или е много зле там?..
iliya_i - майстор
Задължително ли е да е с извита врата?
Изображение
kozl - майстор
ср яну 20, 2021 6:35 pmjekasus написа:
Що не резнеш долната част, и направиш шкафа висящ?
Или е много зле там?..
Защото се мъчих да импрегнирам МДФ-а и не сполучих. Та при майка ми има друг бременен шкаф, който неуспешно мазах с разни лакове, но там тя ми е бариерата, че не разрешава нов. Иначе не е ъглов и избора голям.
kozl - майстор
ср яну 20, 2021 6:57 pmiliya_i написа:
Задължително ли е да е с извита врата?
Изображение
Мерси за предложението, но размера до перваза на вратата е 35 см, което ми скопява избора.
Не е задължително да е с огъвка, дори съм намерил ъглова мивка на Геберит без обло - само ръбове, но е по-неудобна от Идеалската и 3 пъти по-скьпа.
miliad - майстор
Води преговори да направят правите детайли от корпуса от ПВЦ и да присадят твоите огъвки. Ще трябва да ги пребоядисат, естествено.
kozl - майстор
С 4 фирми за PVC шкафове, кореспонденцията умря. 2 от тях огказаха огъване на PVC. Промених чертежите без огъвки но се получиха снадки не под прав ъгъл и кореспонденцията спря. Едните ме отказаха с цена, а другите не отговарят.
Другите продължават да се чудят дали да ми откажат или да ми обявят цена и за матрица за облата врата, защото според тях разпененото PVC няма да издържи по-тежката врата от МДФ. И вероятно са прави. Аз и за това имах решение, но след няколко подсещания към производителите, приех че това е мълчалив отказ.
Така се насочих към корпус от неръждаема ламарина и горен и долен плот от камък.
Снощи прерових интернета за фирми обработващи неръждаема ламарина и днес ще пращам запитвания.
Като откажат и тези ще сменям проекта.
Мъ Ди еФ - а съм го зачеркнал като материал за мокри помещения и кухни.
Даже облата врата съм намислил в последствие да подменя със сегмент от PVC тръба ф400. Ама това не е разпенeно PVC и ще тежи. Или да търся по стъкларските фирми отънато стъкло с такъв радиус.
stridata - специалист
Вратата и мъртвото парче не са ли ок? Само двете прави "страници" дето са раздули смени пак от МДФ или Пено ПВЦ. Едно цялостно пребоядисване както трябва и си в джаза?
miliad - майстор
Даа бе. Иначе ПВЦ то удържа целия шкаф барабар с мивката закачено на стената, ма не удържа една врата. Странно.
stridata - специалист
чет яну 21, 2021 9:42 ammiliad написа:
Даа бе. Иначе ПВЦ то удържа целия шкаф барабар с мивката закачено на стената, ма не удържа една врата. Странно.
Това някаква ирония ли е, че на разбирам?
  • 1
  • 2

Тема "Шкаф за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: