• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lans Link - специалист
Здравейте,
Не знам дали някой се е сблъсквал с проблем като моя,ако е да - моля да сподели.Монтирах си нов моноблок на Видима в банята.Всичко е точно,само,че наскоро започна от самосебеси да се задейства поплавъка за около 3-4 сек.и да пуска вода/в казанчето/.Аз го изследвах най подробно и установих,че след като се пусне водата гуменото уплътнение като падне надолу и не може да уплътни навсякъде и започва да сълзи.От там нивото пада и се включва поплавъка да компенсира нивото.Прегледах уплътнението - навсякъде е добре,също и отвора,където уплътнява няма шупли.А най гадното е ,че го прави на 2-3 дена и то през ноща.Сякаш имам издъхващ динозавър в банята :datz: .Приемам всякакви съвети.
Айде със здраве.

Прикачен файл

monoblok 002.jpg
monoblok 002.jpg (49.05 KиБ) Видяна 42527 пъти
vladtod - специалист
като го купуваш не ти ли дадоха гаранция ?направи рекламация!
W123 - специалист
Регулирай нивото на водата чрез поплавъка.
plumber - специалист
Загледай се,тече ли вода в седалото след като е спрял да пълни.Ако е така възможно е уплътнението между казана и седалото да не е добре и да изтича водата в тоалетната и да ти пълни постоянно.Малко ме съмнява на нов моноблок да не му уплътнява гумата.Виж също да не пълни повече от необходимото и да изтъча през преливника.А най добрия вариант,арматурата в казанчето има гаранция 5 години.Обаждаш се и идват у вас да ти го оправят.Успех и пиши да знаем :)
Lans Link - специалист
Plumber - благодаря за съвета,но в моя случай е малко трудно да се докаже повредата,понеже го прави веднъж на 2-3 дена.Представи си - идват техниците и всичко си е наред.Но все пак ще опитам и ще драсна някой ред след това.
svetlana06 - напреднал
plumber написа:
Загледай се,тече ли вода в седалото след като е спрял да пълни.Ако е така възможно е уплътнението между казана и седалото да не е добре и да изтича водата в тоалетната и да ти пълни постоянно.Малко ме съмнява на нов моноблок да не му уплътнява гумата.Виж също да не пълни повече от необходимото и да изтъча през преливника.А най добрия вариант,арматурата в казанчето има гаранция 5 години.Обаждаш се и идват у вас да ти го оправят.Успех и пиши да знаем :)
При мен пълни постоянно вода и прелива през преливника в тоалетната чиния. Къде да търся повредата
svetlana06 - напреднал
От къде мога да намеря указание за експлоатация и монтаж на тоал. казанче за този модел - Корона[/img]

Прикачен файл

Korona_2.jpg
Korona_2.jpg (20.53 KиБ) Видяна 41843 пъти
lyki - специалист
Върху гуменото оплътнение трябва да има една пласмасова камбанка ,която като я завъртиш на 90градуса можеш да свалиш.
Махния и пробвай без нея , под нея се задържа въздух който повдига пръта с гуменото оплътнение .
plumber - специалист
Може да ти високо нивото на поплавъка.Той се намира на пълнещото устройство.Свали го малко надолу за да пълни по-малко.Ако пак не спира да пълни,може да се е задръстил с буклуци.трябва да го свалиш и почистиш.Севлиево дават 5 г.гаранция за арматурата.Ако е в гаранция,а сигурно е,защото модела Корона май няма навършени 5 г :),звънкай на сервиз по добре.
svetlana06 - напреднал
благодаря за отговорите. Поплавъка го свалях и вдигах, но пак водата прелива.Ще пробвам с почистване. А може ли да е от песъчинки, защото често спира водата
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Моноблок Видима - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: