Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Както вече споменах прозорецът е хоризонтален с размери 120 / 38 см и е разположен НАД душа, т.е. няма пряка видимост и никой не може "да гледа".
Стъклопакет е, разбира се (най-обикновен). Идеята е да пропуска естествена светлина от спалнята към банята.
И банята не е чувствително по-студена от спалнята - еднакви са. Но когато човек се къпе банята става по-топла от стаята и много по-влажна.

Въпросният прозорец вече е произведен (ПВЦ) има два малки отвора срещу конденз (дупки по 5мм), които производителят каза, че трябва да гледат към банята и нямало да има проблеми... :?
naster - майстор
Нека первазът на прозореца откъм банята да е с достатъчен наклон за оттичане на водата. Иначе в последното мнение има всичката информация - аз даже се чудя какъв точно беше въпросът. Кондензът е от по-топлата страна.
radius - майстор
Да, конденза ще е в банята, няма проблем откъм спалнята.
Зачудих се колко светлина би влязла в банята през това прозорче, като се има предвид, че е в спалнята? 100% няма да се ползва без лампи, нещо дизайнерско ли е това?
muhala - майстор
вт фев 09, 2021 8:08 pmГеорги767 написа:
С прозорец и вентилатор проветрението е много по-добре.Но,всеки си знае.
Според мен в банята трябва да влиза топъл въздух от дома и да излиза през вентилацията на банята.
Влизането на студен въздух от позореца, освен конденз нищо друго не прави.
ср фев 10, 2021 10:33 pmradius написа:
Да, конденза ще е в банята, няма проблем откъм спалнята.
Зачудих се колко светлина би влязла в банята през това прозорче, като се има предвид, че е в спалнята? 100% няма да се ползва без лампи, нещо дизайнерско ли е това?
Нещо такова, иначе и лампи ще има :)
ср фев 10, 2021 10:26 pmnaster написа:
Нека первазът на прозореца откъм банята да е с достатъчен наклон за оттичане на водата.
перваз няма - директно плочки
ср фев 10, 2021 10:26 pmnaster написа:
Иначе в последното мнение има всичката информация - аз даже се чудя какъв точно беше въпросът. Кондензът е от по-топлата страна.
Просто ми трябва потвърждение дали мисля правилно.
Също така да съм сигурен, че правилно съм разбрал - прозорецът се монтира с отворите за оттичане на влага откъм банята, нали така (защото двама различни майстори от фирмата, която ми изработи прозореца ми казаха 2 различни неща)?

В крайна сметка, ако минусите са твърде много, мога и да се откажа от слагането на прозореца (в момента няма и трябва да се кърти стената, ако се слага)...
Последна промяна от rashkovski на пет фев 12, 2021 8:40 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Олеле, жена ти ли те филмира или ти сам :?:
chapara - майстор
ср фев 10, 2021 11:46 pmmuhala написа:

Влизането на студен въздух от позореца, освен конденз нищо друго не прави.
Тука си в голяма грешка!
radius - майстор
Проветрението е мигновено и много успешно, а и от какъв конденз да се плашим, като и без това преди отварянето му всичко е изпотено.

Тема "Прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: