Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
raiderss - напреднал
Направих се на майстор и с баща ми монтирахме въпросния моноблок с долно пълнене, до тук добре, но имам огромен проблем с едната (лявата) шпилка или там както се казва, която минава през казанчето и после се стяга за самата тоалетна. 4 пъти я сваляхме и монтирахме и пак леко пропуска вода, капе и прави локвичка на плочките. На въпросния болт свичко си има, пластмасова шайба, гумено уплатнение, стягам го до откат с гайката отдолу, (леко припуква), а и повече мисля, че ще го спукам, и пак пропуска и става мокро около него. Странното е, че дясната както я стегнахме и няма никакъв проблем.

Та какво е решението, да слагам силикон, да купя ново гумено уплатнение или да правя рекламация? Очевидно не ми е това работата, може и аз да греша някъде или има някакви специални тайни при монтажа...
jekasus - майстор
Болтове ги закрепваш със допълнителни шайби и гайки към казанчето и после монтаж към чинията.
Просто недомислица от Видима :|
prascho - майстор
здравей,

В началото на годината монтирах два моноблока Корона вкъщи.. От написаното съдя, че начина на закрепване на казанчето е същото като при теб. Джеки е прав. Имаш два болта, които минават през гумено уплътнение отвътре навън. Преди да монтираш казанчето върху чинията е необходимо да поставиш широката метална шайба с гайката на болтовете към казанчето. Така първо притягаш болтове към казанчето. Не стягаш до откат. След това нахлузваш казанчето на предварително монтираната чиния и затягаш с едни пласмасови гайки на ръка.

Важно: при мен при пускането леко прокапаха и двете казанчета от едната страна. Явно не бях стегнал болтовете на казанчето достатъчно. Но това на сухо няма как да се прецени. Реших си проблема, като отдолу навих две гайки ф10 на капещата шпилка/болт; разхлабих пласмасовата гайка; повдигнах леко казанчето над чинията и ръгнах ключе ф10 на металата гайка. Ползвах второ ключе ф10 да държа контра отдолу и почнах да притягам горната гайка към казанчето докато спре теча :). Операцията не е никак удобно, особено когато моноблока е плътно до стената :).

Абе сложно се изразих. Принципно действително не е много уместно измислено, защото винаги е свързано с донатягане.
ZEDYCUS - майстор
Същият проблем го реших със запълване покрай шпилката и гуменото уплътнение със силикон. Проблема идва от резбата на шпилката, гуменото уплътнение не може да се свие достатъчно за да я уплътни. Страх ме беше от прекалено натягане да не пукна казанчето. Ако сложиш шпилка с резби само в двата края и гладка средна цилиндрична част ще уплътни мисля(не пробвах).
Наложи се 3 пъти да свалям моноблока, преди да се ядосам да изсуша водата и да набия силикон там. 2 години от тогава не е прокапало. :partyman:
jekasus - майстор
ZEDYCUS написа:
Същият проблем го реших със запълване покрай шпилката и гуменото уплътнение със силикон. :partyman:
Тази част за оправия на проблема забравих :-D Като се сложи шпилка с гуменото уплътнение в отвора на казанчето, се запълва със силикон и тогава се затяга със шайба и гайка :-D
raiderss - напреднал
Така и направих сега, да видим утре какво ще се случи, защото леко губя търпение вече. Имам чувството, че ако беше някой друг го монтирал нямаше да има пробели, ама като се хванах на играта. Дано със силикона стане номера, оставих го да съхне и стегне добре, но го монтирах на тоалетната и стегнах и отдолу с пластмасовите гайки за да не пипам повече.
prascho - майстор
Крепежът не е особено домислен. При мен спря да сълзи и без силикон. Успех и дано нямаш проблеми при експлоатацията.
chapara - майстор
:-D Никакви силикони не се слагат, Имам монтирани минимум 500 бр. , като всички съм ги събирал предварително на сухо и след поставянето не е имало теч. Идеята е че се стяга гайката много здраво така че гумата да приплесне м/у порцелана и шайбата и да уплътни покрай болта :wink:
fbr - майстор
И най-важното, двете гайки едновременно се стягат, а не първо едната, после другата.

Тема "Моноблок Vidima SevaMix- капе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: