• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
muhala - майстор
нед мар 07, 2021 11:08 pmSemiuser написа:
За съжаление, тавана в моята баня не е меродавен понеже е на последния трети етаж и отгоре няма други бани.

В останалите стаи върху етажната плоча има дървени греди със згурия помежду им, върху които са подредени дюшеме или паркет. Тези настилки обаче са наравно, на една кота, с мозайката. С други думи, мозайката трябва да е 10-15 санта или ако е по-тънка, трябва под нея да има някакъв пълнежен слой. Остава и още един вариант: плочата в мокрите помещения да е по-висока от останалите, но не знам дали са правели подобни изпълнения по онова време.
И при мен настилките (паркет) в стаите беше на едно ниво с мозайката в коридорите, банята и тоалетната.
Под мозайката имаше сгурия около 8-10 см и под нея бетонене плоча.
kozl - майстор
И как разбрахте, че сифона е прав :?
Може би защото 70 -те години с такъв воден затвор са били само прави сифони :?
Мозайката е 2-3 см, под нея най-вероятно има замазка.
Аз бих пробвал с тел как е прекарана тръбата от сифона. Поне до първото коляно може да се премери дължината. Но проверката на тавана на долния комшия считам за задължителна.
Semiuser - напреднал
В банята на съседа, сифонът и тръбата от него до стената излизат на тавана. При това положение май няма възможности за промяна. Изглежда, че мозайката е някакъв тънък слой върху плочата и на практика няма място за вграждане на тръба и нов сифон.
kozl - майстор
нед мар 07, 2021 11:08 pmSemiuser написа:
Остава и още един вариант: плочата в мокрите помещения да е по-висока от останалите, но не знам дали са правели подобни изпълнения по онова време.
Има обратни изпълнение - плочата в банята е по-ниско от останалата с 10 см. Това на практика е по-трудно за направа от плоча с еднакво ниво. Бани с плочи на по-високо ниво не съм срещал.
Без да се разкърти мозайката и да се види какво има отдолу само гадаене.
Предполага се, че плочата е с еднакво ниво и в банята над нея има замазка за наклон.
А тръбите за канала чугунени ли са?
iliya_i - майстор
пон мар 08, 2021 12:42 pmSemiuser написа:
В банята на съседа, сифонът и тръбата от него до стената излизат на тавана. При това положение май няма възможности за промяна. Изглежда, че мозайката е някакъв тънък слой върху плочата и на практика няма място за вграждане на тръба и нов сифон.
Има начин. Виж на предната страница ZEDYCUS е показал.
nork - специалист
пон мар 08, 2021 12:42 pmSemiuser написа:
В банята на съседа, сифонът и тръбата от него до стената излизат на тавана. При това положение май няма възможности за промяна. Изглежда, че мозайката е някакъв тънък слой върху плочата и на практика няма място за вграждане на тръба и нов сифон.
Възможност има, сега е време да се разбереш с комшията, че ще правиш дупка в тавана и стената му :mrgreen:
Останалото са ти го показали вече даже и със снимки
Semiuser - напреднал
пон мар 08, 2021 5:01 pmnork написа:
Възможност има, сега е време да се разбереш с комшията, че ще правиш дупка в тавана и стената му :mrgreen:
Останалото са ти го показали вече даже и със снимки
Може би се шегуваш? :)

Ако трябва да се пробива плочата, и аз не бих искал да го правя. Съседът най-вероятно няма да се съгласи и не бих могъл да му се сърдя, защото тогава не ще може да използва банята си поне десетина дена и поправката ще си личи при него, и кой знае какво още ...
iliya_i - майстор
пон мар 08, 2021 5:29 pmSemiuser написа:
Ако трябва да се пробива плочата...
Не трабва да се пробива плочата. Вади се стария сифон, копае се мозайката. С 2 дъги на по 45 градуса и парче хоризонтална тръба се прави връзката на сифона от новото място до старата тръба. Тя си остава в комшията без да се пипа.

И понеже се изказаха, всички, дето и представа си нямат от питането, аз още веднъж да ти кажа:
Виж на предната страница ZEDYCUS е показал.
Изображение
Semiuser - напреднал
пон мар 08, 2021 6:03 pmiliya_i написа:
Не трабва да се пробива плочата ...
Да, това го разбрах и съм впечатлен. Просто, колегата отгоре говори за пробиване на тавана и го репликирах.
nork - специалист
пон мар 08, 2021 5:29 pmSemiuser написа:
Може би се шегуваш? :)

Ако трябва да се пробива плочата, и аз не бих искал да го правя. Съседът най-вероятно няма да се съгласи и не бих могъл да му се сърдя, защото тогава не ще може да използва банята си поне десетина дена и поправката ще си личи при него, и кой знае какво още ...
Цъ...... Хич не се шегувам :rolleyes:
Ядох го този филм преди 20на години....
За щастие все още нищо не е протекло долу на комшията, а сифона беше отстранен и дупката запълнена. Новият го включихме в нашата си канализация. Да не говорим, че тази тръба при нас си беше ф50 за всички 6 етажа - е преди 2 години преля в апартамента на 4я етаж :supz: от запушване.
  • 1
  • 2

Тема "Стара мозайка в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: