Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gmarkov1 - напреднал
Здравейте всички.

Търсих назад и не успях да намеря, та направо ще попитам.

Ще си поръчвам душ-кабина "Хармоника". Един панел фиксиран и чупеща врата. 85х85х210 см. Височината е повечко поради ръста ми :-D
Сега, получавам 2 противоречиви мнение за дебелината на вратите само. Панелът е ясен:

- Едните казват, че 8мм е ОК, ако пантите го позволяват, относно товароносимост. Казват, че ползвали испански обков и те можели да носят.
- Другите казват, че 6мм е препоръчително, точно заради пантите. Не казват дали ползват кофти панти.
Има и едни 3-ти, които съветват 6мм и ползват италиански панти.

От една страна, 8мм е по-здраво, общо казано, при удар от дете или подобно. Но е факт, сега не ми се търси да смятам точно, че теглото се увеличава значително с тези 2мм повече дебелина. От друга страна, 6мм е по-леко, но дали би издържало, ако дете се блъсне в него. Отделно, може и да е по-леко за отваряне от жена ми.

Какво мислите?
burkov - специалист
Ние сме с готови кабини с извити и прави стъкла.
по 4мм са и още държа, пък не е да не са удряни.
gmarkov1 - напреднал
вт мар 09, 2021 8:43 pmburkov написа:
Ние сме с готови кабини с извити и прави стъкла.
по 4мм са и още държа, пък не е да не са удряни.
Готовите не са ли онези с алум. профил отвсякъде? Понеже, де-факто, той държи цялата конструкция и нито поддава, нито се огъва.
Тук е само стъкло. Единственият профил е на паравана, към стената.
kozl - майстор
вт мар 09, 2021 9:19 pmgmarkov1 написа:
Готовите не са ли онези с алум. профил отвсякъде? Понеже, де-факто, той държи цялата конструкция и нито поддава, нито се огъва.
Ала това не е така. Профилите и стъклата работят в едно цяло. И с дограмите е така.
вт мар 09, 2021 9:19 pmgmarkov1 написа:
Тук е само стъкло. Единственият профил е на паравана, към стената.
Е разбрахме.
Относно тежината, разликата за размера 85+85/210 е 0,002*2*0,85*2,10*2500=17,85 кг
Дали да избереш 6 мм или 8 мм :? Ако е да издържа градушка като тази

Прикачен файл:
Ledena kurabia.jpg

избери 8 мм :-D
И обезателно закалено.
Георги767 - специалист
Помисли за вариант с Триплекс.Вкъщи е така 8мм параван+врата панти захванати за стената.
joro_tsanev - специалист
Категорично 8мм, качествените панти издържат. Ако трябва може и по три да се сложат. 8мм стои много по квалитетно .
yanko78 - специалист
Две години сме с 8-ца, точно в същата конфигурация и няма проблеми. Аз също съм висок и поръчах стъклата на 2 метра високи и матови, за да не се вижда през тях някой се къпе а друг влезе случайно в банята.
nexa - напреднал
А да попитам с какъв силикон вид/марка е най-добре да се уплътни душ кабината ?
Санитарния на сика от 5лв ,гледах на церезит за аквариуми 7.50 има и едно F101 прозрачно ?

Тема "6мм или 8мм стъкло за душ-кабина "Хармоника"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: