• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kban - помощник
Здравейте,
в духа на форума запретнах ръкави и започнах ремонт на тоалетната, която нямаше сифон.
Изкъртих за сифон, но със всичкия си акъл го плеснах в нищото.
Тоалетната, която временно ще ползвам за баня, докато правя другата е 1.3 м2.
С ВиК-то, зидане, хидро и плочки по стените нямах особени ядове.
Докарах го до тук:
Прикачен файл:
164406233_822126398433678_5075686324660326614_n.jpg
Проблема ми е с пода и по-точно с наклона.
Плочките са 33х33 см. Искам да ги наредя диагонално за да не се получат клинове по краищата.
Прилагам схема в мащаб.
Може ли някой да ми нарисува как да дойдат наклоните или да даде акъл, че на мен хич не ми е ясно.
Благодаря :)
Прикачен файл:
pod.jpg
pod.jpg (37.36 KиБ) Видяна 1144 пъти
ZEDYCUS - майстор
Ако беше погледнал нагоре два см щеше да видиш забучената тема на СХЛ . :wink:
viewtopic.php?f=4&t=9359
chapara - майстор
Започваш от сифона, с наклон към него разбира се, а с мастари проверяваш на финала къде ще се качиш. После редиш и туй то.
schuldiner - майстор
Аз бих направил наклоните още със замазката, защото за какво ми е хидроизолация, дето ще се оттича към вратата. А после плочките с равномерен лепилен слой по наклона - елементарно.

Чапара, дай акъл за виниловите самозалепващи, примерно матирани за под на баня със стари плочки, стават ли за нещо?
kban - помощник
ср мар 24, 2021 8:39 amschuldiner написа:
Аз бих направил наклоните още със замазката, защото за какво ми е хидроизолация, дето ще се оттича към вратата. А после плочките с равномерен лепилен слой по наклона - елементарно.

Чапара, дай акъл за виниловите самозалепващи, примерно матирани за под на баня със стари плочки, стават ли за нещо?
Замазката има наклон към сифона но не е прецизно направена на равнини за да се водя по нея.
По писанията в закачената тема е ясно,че трябва да има 4 триъгълника. Нарисувах си ги за да си ги представя визуално.
Прикачен файл:
pod1.jpg
pod1.jpg (114.93 KиБ) Видяна 1060 пъти



Ще ги правя поетапно явно. Остава неизвестната как се надигат триъгълни равнини за да стане улей по края .. фугата май трябва да тръгне по-голяма от към сифона и да намалее в краищата ?
ky-kyy - майстор
Редиш плочките, както можеш. После изливаш кофа вода и където се събере, слагаш сифона :lol:
chapara - майстор
ср мар 24, 2021 8:39 amschuldiner написа:


Чапара, дай акъл за виниловите самозалепващи, примерно матирани за под на баня със стари плочки, стават ли за нещо?
Нямам наблюдения :?
chapara - майстор
kban, филмираш се с фугите :-D
jekasus - майстор
ср мар 24, 2021 7:04 pmchapara написа:
kban, филмираш се с фугите :-D
Зависи от плочките :-D Че филма с различни размери ще е трагичен за неопитни :-D
schuldiner - майстор
На три плочки ако се притеснявам да не ми избяга фугата, по-добре да не почвам... Като са криви плочките - фуга в същия цвят да не личи много и квото стане. Не е баш лукс тая баня.

Жека, ти нещо за винила?
  • 1
  • 2

Тема "Наклон на плочки - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: