• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ulieliadi - специалист
На картинките е лесно да се разхвърлят кенефи наляво и надясно. Като дойде момента за изпълнение, тогава става интересно :lol:
zz_stefanov - майстор
ср апр 07, 2021 7:17 pmulieliadi написа:
На картинките е лесно да се разхвърлят кенефи наляво и надясно. Като дойде момента за изпълнение, тогава става интересно :lol:
Какво ни предлагаш, да накупим гърнетата и ваните и да ги разместваме докато им намерим местата ли?
ulieliadi - специалист
Предлагам да помислиш пак какво предлагам!
Лайната не се предават по Wifi [-(
zz_stefanov - майстор
Е това вече е друго, имаш забележки къ водопровода, ОК
Кажи си ги. :)
XpacTa - специалист
Това е пределно ясно, няма нужда от вулгаризми. Банята ще бъде изтърбушена цялата и ще може да се прекарат тръбите. В момента мръсния канал се пада някъде зад сифона на ваната на последните картинки, но има вариант и за друга тръба влизаща през стената в горния ляв ъгъл.

Иначе както казах - тези два варианта няма как да са окончателни заради теснотията в помещението с душа.
vladilen - специалист
И мръсния канал
Водата да се докара до където и да е е лесно
Основно се ползва душа - трябва място 80 е малко
Ваната помисли дали ти трябва или само ще се чисти :-D
Svetoslavoff1 - майстор
Бих ти предложил да посетиш на място някой и друг магазин за санитария. Има избор от доста прилични като качество и цена мивки и тоал чинии с форми и размери, които ще ти позволят по-пълноценно да използваш пространството. Защото тези правоъгълници от схемите ти... Освен това заоблените форми по-лесно се почистват.
Според мен гони две помещения с две тоалетни задължително. Едното, по-малкото и с мивка. Желателно, но не задължително да има душ.
Не знам ръстово как сте, има и по-компактни вани, както и ъглови. Вместо душ-кабина или стъклена преграда, разгледай и варианта с релса(има и за ъгъл) и перде. Не толкова заради икономии в бюджета, колкото за по-лесна поддръжка. Споделям го като човек, проиграл и двата варианта. Също така тоалетна можеш да разположиш и в ъгъл, има ъглови казанчета, а казанчето може да се изнесе и на едната страна на ъгъла, ако е по-удобно.
Може би с предложените от мен оптимизации ще намериш място да върнеш пералня+сушилня в едното помещение.
Успех в планирането и реализацията!
zz_stefanov - майстор
Ако се лишиш от ваната може да върнеш уредите под скосеното, но трябва плътна душкабина и добра вентилация.
За едно забързано сутрин многочленно семейство двете санитарни помещения са най доброто решение.
XpacTa - специалист
Варианта с двете помещения отпада. Мисля че е безумно да превърна една голяма баня в две малки и тесни. Най-малкото заради скосението не мисля че ще мога да събера дори и 70см широка врата за второто помещение.
  • 1
  • 2

Тема "Разпределение на баня - съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: