Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lisko - майстор
съб апр 17, 2021 10:36 pmmuhala написа:
Трябва вентилатор, който да изкарва въздух от тоалетната.
Сложи ви такъв с клапа и няма да връща обратно.

В Япония вентилацията в тоалетните е вързана с тоалетната чиния. Като си вършиш работата се усеща леко подухване. Така миризмите директно се извеждат без да достигат помещението.
Когато японка пикае в обществена тоалетна, автоматично се пуска звук от високоговорители, който да заглуши чурулянкането, тъй като не е прилично и не е редно други посетителки да чуят.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб апр 17, 2021 10:15 pmMitashki_MM написа:
Ами честно казано редовната смяната на ароматизатора ми се струва, че има повече ефект върху уханията от пускането на вентилатора, а хладилния ефект дето предизвиква тоя отвор не съм сигурен, доколко е оправдан. Пояснявам, че става дума за партер а отдушника засмуква въздух от улицата от една решетка встрани от входа на 3.5м оттам - въздуха няма време да се затопли и зимно време дори когато парното бичи във всички стаи в тоалетната си е клинчаво.
Човек, останал си с грешно впечатление за функциите на вентилатора - ней не вкарва въздух от вън на вътре, а изкарва въздух от вътре на вън! Така че няма никакво значение партер ли е или мансарда.
kozl - майстор
Са ако WC-то има прозорец към фасада за мен смисълът на вентилатора се клати. Обаче прозорец към тоалетна или баня на партер е некак си дразнещо. В Попадал съм в такива хотели и не одобрявам.
И къв е смисъла на вентилатора в кенефа :?
Мое би да смени въздуха в помещението :roll:
С двете решетки горе и долу, замисълът е същия като се ползва конвекцията за да стане обмяната на въздуха. Но липсва контрола на процеса, както е при вентилатора - включ/изключ.
А дали вентилатора да вкарва или изкарва :?
Ми ако вкарва, в кенефа ще се получи повишено налягане и напълно възможно е кенефните миризми да се разходят през вратата на кенефа към другите стаи, което струва ми се ще е неудачно, за туй по-дбре е да изкарва.
Са разбира се коги изкарва се получава подналягане и за тва требе да се гарантира функцията на сифоните да не пропущат миризма от канализацията. Тука се сещам за неква хигиенистка дека чистеше офисо и се оплаква: "Цела нощ го оставям вентилаторо в кенефа да дръпа и на сутрината смърди повеке от снощи." Та показах и как да слага капак да сифоня (продават се в Джъмбо) за през ноща да спи завит :wink:
А мнението ми за ароматодозаторите, е че по дбре е да се изкъпеш, отколе да се пудриш с парфюми дека да тушират гнясната смръдня :-D
Mitashki_MM - специалист
нед апр 18, 2021 8:39 amLazarGanev написа:
съб апр 17, 2021 10:15 pmMitashki_MM написа:
Човек, останал си с грешно впечатление за функциите на вентилатора - ней не вкарва въздух от вън на вътре, а изкарва въздух от вътре на вън! Така че няма никакво значение партер ли е или мансарда.
Това ясно - имах предвид, че при такъв отворен тип отдушник в него циркулира въздух с температура каквато е на улицата а през 99% от времето когато вентилатора седи изключен този отвор се явява точката, от която изстива цялото помещение. Вентилатор със жалузи може би ще спре прахоляка отвънка ама едва ли ще помогне кой знае колко в стоплянето на тоалетната.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама то функцията на вентилатора не е да стопля тоалентната, а да разкара миризмите
l0v - специалист
Някои май пърдят под юргана за да се стоплят. И понеже им е много студено се завиват и през глава.:lol:
Димитър Димов - специалист
Тоалетната си е твоя,жилището също.Казано бе какво може да се направи,казано бе каква е ролята на отдушника.Вече ти решаваш какво да направиш.
ky-kyy - майстор
Аз не разбрах, за какво изобщо е пусната тази тема :? Човека иска да си мирише изпражненията, ама да обяви това по високоговорителя, та да му се радвам и ние, не гениалността :)

Да очакваме ли следващата - Не искам да си бърша/подмивам гъза, щото ще ми се изтърка нежната кожа на дупето. Или - Не си мия зъбите, щото им опада гланца. Или - не се къпя, щото може да се разболея.....
Ай сиктир :axe:
Mitashki_MM - специалист
нед апр 18, 2021 6:23 pmky-kyy написа:
Аз не разбрах, за какво изобщо е пусната тази тема :? Човека иска да си мирише изпражненията, ама да обяви това по високоговорителя, та да му се радвам и ние, не гениалността :)

Да очакваме ли следващата - Не искам да си бърша/подмивам гъза, щото ще ми се изтърка нежната кожа на дупето. Или - Не си мия зъбите, щото им опада гланца. Или - не се къпя, щото може да се разболея.....
Ай сиктир :axe:
Браво мойто момче - голЕм си психолог - осмисли ли ти се деня след тоя гениален пост? Ще ни разкажеш ли за твоя вентилатор - предполагам с твоята безкомпромисност не си се спрял на нищо по-малко от индустриален модел с ф800...

Тема "Смисъл от вентилатор във WC?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: