Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Mitashki_MM - специалист
В апартамент старо строителство тоалетната е отделно от банята - влага там реално не се получава. Навремето имаше 2 решетки за циркулация на въздуха - 1 на пода и 1 на тавана в резултат на което в помещението цареше перманентен студ. На предния ремонт запуших долната и пъхнах един вентилатор на мястото на горната, който се пуска от дъжд на вятър, но за сметка на това трябва да се чисти на всеки 2 месеца понеже отдушника увлича и бая прахоляк от близкия булевард а и подозирам е основния вход за паяци в апартамента. В момента съм се зачудил трябва ли ми реално този вентилатор или ако го запуша ще си реша 3 проблема наведнъж?
krasi92 - майстор
Никоидруг освен теб не би могъл да реши дали ти е нужен или излишен.
Antonii - майстор
Сменете вентилатора с такъв дето се отваря само когато е включен и си решавате всички проблеми.
bulhomes2 - майстор
Вентилатор с клапа се казва.
Kumay - майстор
съб апр 17, 2021 7:32 pmMitashki_MM написа:
В апартамент старо строителство тоалетната е отделно от банята - влага там реално не се получава. Навремето имаше 2 решетки за циркулация на въздуха - 1 на пода и 1 на тавана в резултат на което в помещението цареше перманентен студ. На предния ремонт запуших долната и пъхнах един вентилатор на мястото на горната, който се пуска от дъжд на вятър, но за сметка на това трябва да се чисти на всеки 2 месеца понеже отдушника увлича и бая прахоляк от близкия булевард а и подозирам е основния вход за паяци в апартамента. В момента съм се зачудил трябва ли ми реално този вентилатор или ако го запуша ще си реша 3 проблема наведнъж?
Само аз ли забелязах, че вентилатора не вади въздуха, а вкарва!?
Димитър Димов - специалист
Запуши за 24 ч. вентилатора по някакъв начин и след това ще си убеден че това помещение има нужда от този уред.Няма влага,но има ''ухания''.
iliya_i - майстор
съб апр 17, 2021 9:14 pmДимитър Димов написа:
Запуши за 24 ч. вентилатора по някакъв начин и след това ще си убеден че това помещение има нужда от този уред.Няма влага,но има ''ухания''.
+ 1
Вентилаторът, даже и да не е включен, изкарва въздух от естествената тяга на отдушника.
За проба залепете картон с тиксо и вижте резултата.
Mitashki_MM - специалист
Ами честно казано редовната смяната на ароматизатора ми се струва, че има повече ефект върху уханията от пускането на вентилатора, а хладилния ефект дето предизвиква тоя отвор не съм сигурен, доколко е оправдан. Пояснявам, че става дума за партер а отдушника засмуква въздух от улицата от една решетка встрани от входа на 3.5м оттам - въздуха няма време да се затопли и зимно време дори когато парното бичи във всички стаи в тоалетната си е клинчаво.
muhala - майстор
Трябва вентилатор, който да изкарва въздух от тоалетната.
Сложи ви такъв с клапа и няма да връща обратно.

В Япония вентилацията в тоалетните е вързана с тоалетната чиния. Като си вършиш работата се усеща леко подухване. Така миризмите директно се извеждат без да достигат помещението.
MamaMy - майстор
Може, но в Япония едва ли ядът боб с кисело зеле :-D
Въпреки обгазяването на метрото и горчивият им опит с БОВ едва ли са подготвени за подобна бомба. Сигурен съм, че след някой нашенец жертвите в метрото може и да са повече :toimonster:

Тема "Смисъл от вентилатор във WC?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: