• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lenovo - напреднал
Разбира се, че сметката няма да е с абсолютна точност, никой не гони такова нещо. Питам, за да получа ориентировъчна сметка просто. Както колегата шоп обясни, трябва да се вземе под внимание и разликата в температурата на водата и разреждането, което аз бях пропуснал. Та това е идеята.

Ако някой друг може да даде акъл или опит с подобен трифазен проточен бойлер, нека да спедели.
nikolov333 - майстор
Проточния бойлер при еднакви условия на експлоатация е съизмерим с обемния, а като комфорт е за предпочитане, особенно ако е с електронно регулиране на температурата на водата, тъй като няма ограничението на количеството топла вода на обемния. У нас сме с трифазен на Stiebel Eltron DEL 18/21/24 и съм много доволен от избора ми.. https://www.stiebel-eltron.com/en/home/ ... _plus.html
Lenovo - напреднал
пон апр 19, 2021 11:02 amnikolov333 написа:
Проточния бойлер при еднакви условия на експлоатация е съизмерим с обемния, а като комфорт е за предпочитане, особенно ако е с електронно регулиране на температурата на водата, тъй като няма ограничението на количеството топла вода на обемния. У нас сме с трифазен на Stiebel Eltron DEL 18/21/24 и съм много доволен от избора ми.. https://www.stiebel-eltron.com/en/home/ ... _plus.html
И аз към Щибел Елтрон съм се насочил. На каква мощност и температура сте го настроили? Може ли да споделите месечни сметки и за какво домакинство става дума? Ще съм Ви благодарен.
nikolov333 - майстор
Сметките са много относителни, понеже зависят от навиците и консуматорите в отделното домакинството.. У нас жената се къпе по три пъти на ден детето и аз всеки ден, но по два три пъти в седмицата пълним и ваната, която е над 200л. Бойлера е настроен да смесва водата на изхода на 45 градуса на 17kW мощност с дебит 9-11л/мин., но водата от ВиК е студена. Та пак ще повторя, че разходите за загряване на водата с трифазния бойлер са съизмерими с обемния, но зависят от условията на експлоатация. В общия случай, при възможност за трифазно захранване с необходимата мощност за бойлера, проточния е за предпочитане, може би само след газовия..
ky-kyy - майстор
пон апр 19, 2021 10:14 amLenovo написа:
Разбира се, че сметката няма да е с абсолютна точност, никой не гони такова нещо. Питам, за да получа ориентировъчна сметка просто. Както колегата шоп обясни, трябва да се вземе под внимание и разликата в температурата на водата и разреждането, което аз бях пропуснал. Та това е идеята.

Ако някой друг може да даде акъл или опит с подобен трифазен проточен бойлер, нека да спедели.


Аз използвам проточен бойлер. Не съм си правил сметки, не съм мерил градуси, не съм взимал предвид никакви разлики, нито съм питал по форуми дали ще обладавам анално дявола.
Причината да избера проточен, е за да си улесня живота. Не живея постоянно в къщата, зимата се налага да се спира водата и да се източва и бойлера.Затова, чисто и просто от мързел, защото някак си не ми се струва удачно да пълня/източвам бойлери, да чакам часове да загрее водата и подобни неприятни занимания.
Не само за бойлерите, а по принцип, това мерене на градуси и литри, са занимания за дървени философи. Няма още създаден такъв датчик, който да прецени каква точно температура на въздуха, или на водата, или на ракията и бирата, точно в този момент са най-комфортни за отруденото ми тяло.
Та, като си решил да монтираш проточен, недей да чакаш одобрението на по-високия процент "мастъри на късия преразказ" а задай правилния въпрос - "Какъв точно трифазен проточен бойлер, ще ми препоръчате" Изхождайки от цена, гаранция, сервиз, дебит и така нататък....
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: