• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gunoff - специалист
Здравейте,
купих сифон 10/10 см, неръждаем на фирмата Inox Style и силен-вилен тази вечер реших да го подвържа. Ей така, за всеки случай, реших да проверя повърхноста на сифона с нивела и се оказа, че има бесен наклон по посока на изходящата тръба. А сега де! Излиза, че ако наклоня сифона, така че да е водоравен, наклона става обратен, т.е. към него. Реших, че изпускам нещо и реших да попитам тук, във форума. Направен е така с цел, дори го пише в описанието му (както тази вечер установих), но не го пише на кутията или на упътване към него. Моля, който знае каква е целта на този наклон и как се монтира - да помага! Прилагам снимки.

ПП Заччетох се в описанието на лентовите им сифони - и там е същото. Явно имат предвид да се монтира плътно до стена или близко до нея, но при всички положения водата ще е към по-ниския ръб на сифона...или не знам!

Прикачен файл:
IMG_20210512_204441.jpg
Прикачен файл:
Inox Style.jpg
Inox Style.jpg (44.88 KиБ) Видяна 1321 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сифонът трябва да е пълен с вода
iliya_i - майстор
ср май 12, 2021 9:48 pmgunoff написа:
Излиза, че ако наклоня сифона, така че да е водоравен, наклона става обратен, т.е. към него.
Това изречение хич не го разбрах. Нали е сифон. Работата му е да задържа вода в себе си, за да прави водна тапа. Като е обратен наклона водата ще е малко повече.
chapara - майстор
Без комент!р, /и какво очакваш от софон?
gunoff - специалист
Ако нивелирам сифона изходната му тръба се вирва нагоре и известно количество вода ще се задържа в тръбата, т.е. когато се постави муфиран фитинг ще има вода винаги около гуменото му уплътнение (най-ниска част). Това е предпоставка след време за протаяване от там. Сифона трябва да е винаги пълен с вода, но тръбата след него не. Отделно вследствие на вирването нагоре ще се наложи да се направи по-висока замазка в банята, защото каквото и да присъединя към сифона ще се вирне в отсрещния си край (коляно, дъга и т.н.) и ще подмине нивото на което ще бъдат подовите плочи, или поне няма да е изцяло покрито от замазката - искам плочките да са на едно ниво с горния ръб на сифона.

Идеята на производителя не е да се нивелира, а задния му ръб да е по-високо от предния. Мисля, че там трябва да търся решението - монтаж по-близо или плътно до стена...?

Питането ви се вижда странно, защото всички подобни сифони са без наклон и един вид производителя на този е предвидил наклона. Да, ама не - на останалите сифони розетката е подвижна и независимо от наклона на сифона при лепенето на плочите може да се нивелира самостоятелно от него - всички други бани в жилищата ми са така. Този сифон е предвиден да е на едно ниво с плочките - няма розетка, има вложка, като на лентовите сифони. Трябва горния му ръб да е на едно ниво с плочките, иначе се губи ефекта и не е красиво. Там е и проблема. Току що прочетох в една статия от "Мисия моят дом", че задния ръб на лентов сифон, когато е към стената, трябва да е с наклон 2% по-висок, отколкото предния ръб (към тръбата). Не съм наясно със стандартите, но тук може да се цели същия ефект - плътно прилепнал заден край към стената.
kozl - майстор
ср май 12, 2021 9:48 pmgunoff написа:
Здравейте,
купих сифон 10/10 см, неръждаем на фирмата Inox Style и силен-вилен тази вечер реших да го подвържа. Ей така, за всеки случай, реших да проверя повърхноста на сифона с нивела и се оказа, че има бесен наклон по посока на изходящата тръба. А сега де! Излиза, че ако наклоня сифона, така че да е водоравен, наклона става обратен, т.е. към него. Реших, че изпускам нещо и реших да попитам тук, във форума. Направен е така с цел, дори го пише в описанието му (както тази вечер установих), но не го пише на кутията или на упътване към него. Моля, който знае каква е целта на този наклон и как се монтира - да помага! Прилагам снимки.

ПП Заччетох се в описанието на лентовите им сифони - и там е същото. Явно имат предвид да се монтира плътно до стена или близко до нея, но при всички положения водата ще е към по-ниския ръб на сифона...или не знам!

Изображение
Според мен понятието бесен не се връзва с прикачената снимка. Освен тва на снимката се вижда, че в някакво положение горната повърхност не е хоризонтална по показание на либелата, а в какво положение е оста на изходящата тръба :? :? :?
Монтираш сифона по горната повърхност спрямо плочките, канала по тръбата на сифона.
От опит със канал след сифон с обратен наклон, мога да отбележа, че от време на време през няколко години се налага да го прочиствам, защото се затлачва. Има нема 18 г. е така. По-важното за мен е сифона да е пригоден за лесно извършване на дейностите по почистване.
chapara - майстор
Аз не виждам проблем. Взимаш дъга. Режеш часта с гумата лепиш с полиуретанов уплътнител дъгата към сифона.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 13, 2021 9:47 amchapara написа:
Аз не виждам проблем. Взимаш дъга. Режеш часта с гумата лепиш с полиуретанов уплътнител дъгата към сифона.
Абе не е така, то. Нещата сега нали уж ги правят и кака да може да монтира
chapara - майстор
чет май 13, 2021 3:31 pmn_a написа:

Абе не е така, то. Нещата сега нали уж ги правят и кака да може да монтира
Кака да си гледа барбекюто и да студи бирата. Да не се бута по канализацията, за там си има чираци. "Почивката свърши, потапяйте се"😁😁😁
Antonii - майстор
Незнам, но на мен ми се струва, че сифона не е сглобен както трябва.
Роговата част не е влезнала правилно, или поне от снимката така изглежда.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за рогов сифон Inox Style произведен с наклон към тръбата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: