Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Krustio96 - помощник
Здравейте предстой ми зидане на баня.
Преграждане на вътрешна стена
Със керамични тухли ли е по добре или с ytong или гипсокартон ?
zz_stefanov - майстор
При мен нещата се развиха в последователност обратна на 'правилата'. Къщата е на земята, без мазе и плоча. За банята преградих широк коридор. Първо отлях пода, с отходната канализация и перваза върху който ще зидам преградата. Плочкирах пода, беше много по лесно отколкото да я има стената. Преградата я зидах с итонг. За да го захвана към съществуващите стени, бях ги поразчистил от варта и всяко блокче освен лепилото към стената е свързано и с арматурен шиш около 15-20 см. Над вратата щурц, отлят настрани и залепен с лепило.
Ползвах я поне 4 години без плочки по стените, вече е завършена :)
chapara - майстор
Тухли за предпочитане.
kozl - майстор
И аз бих избрал тухлите, освен ако под нях няма стабилна основа да ги удърэа. Тогава гипсокартон.
И да се внимава оти има тухли де като се намократ и се разпадат.
Гост - специалист
Итонга и гипсокартона - са компромис за баня.Задължително качествено направена хидроизолация. Ако можеш- иззидай с тухли , след което варо-циментова мазлка.
zz_stefanov - майстор
Тук може да започне спор кое е най добро за баня. Аз ГК изобщо не го харесвам за баня, обаче като погледнете повечето реконструкции вече ги правят точно с него.
Итонга за вътрешно преграждане е много лесен за работа и е достатъчно здрав. Стената ми е 15 см. и не е мръднала, но тавана ми е нисък, 2,20. Тухлите гълтат повече място за преградата и като им се прибави и по дебелия финиш (ГК или мазилка и шпакловка).
Та избора ще е според способностите на автора, ако ще го прави сам.
jekasus - майстор
Идеално или хубаво иззидан итонг е с предимство пред тухлите, когато е криво - няма никакви предимства, щото трябва да се маже със мазилка, иначе се минава само със шпакловка и мрежа за топлоизолация.
Тежкотоварни истории, като бойлер и вградено казанче, /мивките няма да ги пиша, там е рядкост за по-силното укрепване/ - се правят, или към тавана, или през стената преди плочките и какво-то е там зад тази стена.
Откъм хидрото тухлите нямат никакво предимство пред итонга, пият си вода еднакво, като алкохолици ракията...
Но в защитата на тухлата все пак да кажа - само плътна изпечена единичка, там си струва мазилка, всичко друго, което е кухо е боклук, излишни движения към крепежи, излишни мазилки, по-добре е итонга.
miroki - майстор
При мен мокрите бяха гипсови и ги смених с итонг 10, Няма проблеми.
Терасата остъклих и иззидах с итонг 10 и имам шкафове тип кухненски на него, няма ядове (това на 2 апартамента).
Пералното в стария апартамент бях вкарал в банята през коридора и с итонг 5. Няма проблеми.
Никаква мрежа не слагам, а мажа и после плочки (където ще има плочки)
Където няма плочки трябва да се фигура и после маже, че фугата прибира малко и хлътва там.

Тема "Зидане на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: