Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
stoiand - помощник
Здравейте,
имам нужда от съвет относно лайсните на външните ъгли в бянята. Майстора ми предлага алуминиеви Г-образни които въобще не ми допадат, като на втората снимка. Остават тези които са стандартните алуминиеви или пластмасови заоблени на 3-та и 4-та снимка. Въпроса е от кой вид да избера и какъв размер? Едните са отворени, другите затворени? Плочките са 9мм и до колкото разбрах е необходимо в случая лайсната да е с 2мм по-голяма? Тоест става 11мм, но такава не намирам по магазините. Това означава ли че трябва да взема 12мм? И последно с тези лайсни може ли да се направи когато се събират от три страни. При мен на структурата от едната страна се получава точно така както на първата снимка, и затова майстора ме навива за тези Г-образни като винкел лайсни, но мен изобщо не ми харесват :?

Прикачен файл

wdsc-decaac8.jpg
wdsc-decaac8.jpg (29.15 KиБ) Видяна 855 пъти

Прикачен файл

ygyl-profil-400x400w.jpg
ygyl-profil-400x400w.jpg (11.37 KиБ) Видяна 855 пъти

Прикачен файл

11943113097246.jpg
11943113097246.jpg (6.79 KиБ) Видяна 855 пъти

Прикачен файл

9232731537438.jpg
9232731537438.jpg (11.91 KиБ) Видяна 855 пъти
radius - майстор
Може да стане тристенен ъгъл, ако лайстните са кръгов сектор. Демек последната снимка със затворената лайстна.
Svetoslavoff1 - майстор
Навива те за "винкела", щото му е по-лесно. Ако е майстор и със заоблените може да направи "троен засек", май така му казваха.
kozl - майстор
Разни профили на лайсни.
Продават се и елементи за среща в ъглите на лайсните.
Металните лайсни може да се боядисват прахово.

Тема "Избор на лайсна за външен ъгъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: