Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vikentii - напреднал
Здравейте,
в банята имам нормален смесител за мивка, който още при купуването беше много затегнат и трудно се вдигаше и въртеше. Тогава беше в гаранция и се възползвахме - идвали са вкъщи /аз отсъствах по работа/ и малко го оправиха. С времето обаче отново се затегна и е неприятно. Като го напъна да го повдигна не става постепенно, за да регулирам дебита а направо се отваря до горе и водата шурва. С нагласянето на топла и студена вода е подобно положението и децата не се оправят, ние с жената криво ляво. Или е вряла или е студена. Купуван е от тук https://www.geraka.com/smesiteli-za-mivki-za-banya и хората бяха точни, за да го коригират по време на гаранцията, но вече няма. Ще трябва аз да го оправям, но си нямам идея, какво точно да направя, за да го отхлабя? Самият смесител е на Видима, но не знам модела. От фирмата търговец са казали, че е нов модел и най-вероятно не е измислен, както трябва. Тогава са я предупредили, че мможе пак да се затегне и ето че след няколко години постепенно се случи...
iliya_i - майстор
А за смяна с нов мислил ли си? Те от гаранционния сервиз
чет май 20, 2021 3:33 pmvikentii написа:
... малко го оправиха.
пък ти се надяваш да го направиш по-добре от тях. Ако действително в модела има нещо недомислено, дали ще стане?
vikentii - напреднал
чет май 20, 2021 6:08 pmiliya_i написа:
А за смяна с нов мислил ли си? Те от гаранционния сервиз
чет май 20, 2021 3:33 pmvikentii написа:
... малко го оправиха.
пък ти се надяваш да го направиш по-добре от тях. Ако действително в модела има нещо недомислено, дали ще стане?
Длъжен съм да пробвам, след тяхната намеса около година смесителя беше ОК. После постепенно започна да се втвърдява. Въпросът е какво и къде се регулира, за да стане отново движението на главата мазно?
krasi92 - майстор
Модела на смесителя ако споделиш би могло да се разбере що за птица е.Обикновено се сменя партона но са няколко модела така че трябва повече информация
chapara - майстор
Високо налягане на водата е проблема.
kozl - майстор
Пробвай с технически вазелин да смажеш керамичните плочки. Известно време ще има ефект.
Увеличава се триенето м-у тях и затягат. Аз сменям главите с нови на българските смесители - има ги в търговската мрежа.
А като почне да се движи тегаво се появават и луфтове м-у лоста де ти движи и шлицовете в плочките и ептен става трудно да се нагласи Т на водата. Аз във форума съм поствал снимки на разглобена глава с такива проблеми.

Тема "Прекалено затегнат смесител на мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: