• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
little_hooligan - специалист
Привет на всички!

Забелязах че фугите на пода в банята ми потъмняват много, когато се намокрят. Има ли някаква фугираща смес, която да е водоотблъскваща?

Фугинът който ползвахме за плочките е на Мапей, всички ни го хвалиха, но аз въобще не останах доволен от тази марка. Просто много гадно потъмняват фугите в светлата ми баня и се губи естетиката.

Ако ползвам импрегнатор колко дълготраен ще е ефекта и няма ли да потъмнеят с него още повече?

В апартамента на родителите ми фугите в банята изобщи не потъмняват и не променят цвета си при намокряне и при това без да е импрегнирано :shock: ! Но нямам телефона на майстора да го питам какво е използвал.
chapara - майстор
А като изсъхне? Става ли нужния цвят. Банята е баня за да е мокра. Като се изкъпеш нали си мокър, преди да се подсушиш? На Мапей фугиращата смес е една от най добрите!
little_hooligan - специалист
нед май 30, 2021 11:49 pmchapara написа:
А като изсъхне? Става ли нужния цвят. Банята е баня за да е мокра. Като се изкъпеш нали си мокър, преди да се подсушиш? На Мапей фугиращата смес е една от най добрите!
Струва ми се че е малко по тъмен от плочката, мисля че не съм нацелил цвета на фугата. Но не си личи толкова защото много бързо се зацапаха фугите от другите операции по банята.

Ето как тъмнеят когато са мокри:
Изображение

Вчера реших да си купя по-светъл фугин Взех карамел на Церезит. Премахнах стария фугин от плочките, добре изчистих и измих след това. Вчера се занимавах до 10 вечерта :shock: Просто исках цвета да е малко по светъл, за да не тъмнее толкова. Днес като се прибера ще видя как е резултата, но ми се струва че карамеления цвят повече подхожда на плочките. :?
chapara - майстор
Цвета като правило трябва да не откроява фугата, ако не се гони умишлено открояване.
kozl - майстор
Аз импрегнирах фуги в банята с гръцки импрегнатор за варовици. Много смърдеше на ацетон. Още след импрегнирането фугата потъмня и години държа така. Все пак сега на към 18 г, вече импрегнатора е изфирясал и фугата се мокри, потъмнява и като изсъхне избелява.
Една снабдителка ни питаше за какво са ни различни цветове за фугите на пода като след време всички стават сиви. Има верно в това като се зацапат, но не се отнася за банята в която поне ежеседмично се мие пода.
chapara - майстор
пон май 31, 2021 3:54 pmkozl написа:

Една снабдителка ни питаше за какво са ни различни цветове за фугите на пода като след време всички стават сиви. Има верно в това като се зацапат, но не се отнася за банята в която поне ежеседмично се мие пода.
Това за сивите фуги даже не жалая да коментирам, това е мърлящина по време на поддръжка.
Цветна фуга не е имало от как свят светува! Идеята е да стане по приемливо за зрението и да не се набиват разликите в размера на плочите, като има и други идеи разбира се. Нормално е мократа фуга да потъмнява. С и без импрегнатор функцията на фугата е друга, без да обснявам очевадни неща.
nork - специалист
Прикачен файл:
IMG-f4862749f7beaeecaeccf03d57e544d0-V.jpg
Ето разлика между мокра и суха фуга на мапей. Показвам ти го заради близкият цвят на плочките. Няма как когато е мокра да няма разлика.
radius - майстор
Аз имам някаква лилава на мапей и става много контрастна като се намокри.
Отговора на темата май е епоксидна фуга, но пу да не я правя и чистя аз :lol:
kabel96 - специалист
пон май 31, 2021 9:25 pmradius написа:
Отговора на темата май е епоксидна фуга, но пу да не я правя и чистя аз :lol:
Това е ключа за палатката. :partyman:
little_hooligan - специалист
Ето как се получи 24 часа след фугиране наново с цвят карамел:
Изображение

Изглежда доста по добре от преди, но на снимката плочките са мокри, когато изсъхнат фугите ще изсветлеят, дано да не е много. Утре ще видим. :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Фугин, който не променя цвета си" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: