• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sspoko - специалист
Здравейте, в духа на форума "Направи сам" реших да пробвам и сам да си поставя и свържа бойлер за банята, но имам няколко въпроса към знаещите. Препоръчайте ми надежден спирателен кран които да монтирам между възвратния клапан и бойлера с цел източване? Какъв вид уплътнител е най удачно да използвам за резбовите съединения - Тефлонова лента, конец или течен тефлон, и ако използвам течен тефлон мога ли да го комбинирам с конец или не е необходимо ? Предварително благодаря за съветите.
Jacomo - специалист
Смени клапана с такъв с дренаж.
Прикачен файл:
клапан.png
sspoko - специалист
вт юни 01, 2021 4:13 pmJacomo написа:
Смени клапана с такъв с дренаж.

клапан.png
Клапана към бойлера е като този но искам да сложа кран защото е 150литра и ако трябва да го източвам през този отвор ...
nork - специалист
вт юни 01, 2021 4:48 pmsspoko написа:
вт юни 01, 2021 4:13 pmJacomo написа:
Смени клапана с такъв с дренаж.

клапан.png
Клапана към бойлера е като този но искам да сложа кран защото е 150литра и ако трябва да го източвам през този отвор ...
А представи си да трябва да събираш половината блок като го забравиш затворен и бойлера думне :x :axe:
iliya_i - майстор
вт юни 01, 2021 4:48 pmsspoko написа:
вт юни 01, 2021 4:13 pmJacomo написа:
Смени клапана с такъв с дренаж.

клапан.png
Клапана към бойлера е като този но искам да сложа кран защото е 150литра и ако трябва да го източвам през този отвор ...
Пускаш го да се точи преди лягане, с шлаух нанизан на клапана. На сутринта си готов за работа.
А ако държиш на кран, слагай трипътен, дето правата линия е винаги отворена.
Изображение
ky-kyy - майстор
Преди години, така ме завъртя живота, че се наложи да ремонтирам бойлери по домовете. Когато работата опреше до източване, развивах меката връзка и възвратния клапан и при отворен задължително кран за топлата, за да поема въздух, бойлера се източва за цигара време...Тия вашите простотии с кранове и нам кви си пинизи са толкова излишни и жали, че.....Ай, да не обидя някой.....
krasi92 - майстор
Това се прави на виладжииските боилери зимата да ги източваш по бързо.
radius - майстор
вт юни 01, 2021 7:18 pmky-kyy написа:
... развивах меката връзка и възвратния клапан...
Някои още не сме дораснали за меки връзки, та затова си усложняваме живота с ТРОЙНИЦИ и кранове за източване.
kozl - майстор
вт юни 01, 2021 6:25 pmiliya_i написа:
вт юни 01, 2021 4:48 pmsspoko написа:
вт юни 01, 2021 4:13 pmJacomo написа:
Смени клапана с такъв с дренаж.

клапан.png
Клапана към бойлера е като този но искам да сложа кран защото е 150литра и ако трябва да го източвам през този отвор ...
Пускаш го да се точи преди лягане, с шлаух нанизан на клапана. На сутринта си готов за работа.
А ако държиш на кран, слагай трипътен, дето правата линия е винаги отворена.
Изображение
Одобрявам идеята за 3пътния кран. Аз бих добавил и капа на изхода да не стават погрешни изненади от любопитство.
А за източването през чучура на предпазния клапан (от първата снимка), ми при мен не става през отворена чешма към топлата вода. Требе да отворя/разкача топлата от изхода на бойлера, та да гълта въздух балона на бойлера.
Или мое би да подключа компресора към чушмата за толата вода без да разкачам :?
iliya_i - майстор
ср юни 02, 2021 7:28 amkozl написа:
А за източването през чучура на предпазния клапан (от първата снимка), ми при мен не става през отворена чешма към топлата вода. Требе да отворя/разкача топлата от изхода на бойлера, та да гълта въздух балона на бойлера.
Или мое би да подключа компресора към чушмата за толата вода без да разкачам :?
Имаш някъде сифон по тръбите. Топлата вода от бойлера отива надолу и после се качва нагоре към чешмата. Те това налягане, да се изкачи водата към бойлера не може да го преодолее и става тапа.

И при мен, преди смяна на ВиК инсталацията се точеше през чешмата, ама сега сложих стоящи смесители, дето се захранват отдолу и не става номера.
  • 1
  • 2

Тема "Питане за монтаж на бойлер." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: