Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте купих си въпросната структура но комплектът за монтаж е твърде къс за мястото където ще я монтирам. Някой побългарявал ли е подобна структура, да сподели опит. Вариантът със шпилка отпада цащото шпилката идва 16ка и гайката не може да влезне в корпуса на структурата и ще стърчи от стената.
jekasus - майстор
efreytorpetrov написа:
и гайката не може да влезне в корпуса на структурата и ще стърчи от стената.
Не е проблем, върху структура ще трябва има два пласта гипскартон, и те ще покрият, и гайката, и шайба.
В смисъл, че заебаваш недомислените им пвц крепежи и правиш със шпилки, гайки и шайби м10.
Antonii - майстор
Аз съм наставял шпилките при монтажа и по спомени бяха М8.
С две наставки за шпилки М8 с по две контрагайки и шпилки с нужната дължина си решавате проблема.
jekasus - майстор
Понамерих малко снимки, дето ще паснат, като отговор.
Структури не на ИД, но смисъла е същия.
Бетона е лесен, тухлата е шибана за монтаж, та за нея...
УА профила може да се замести със всякакъв вид пластина или ъгъл, какво-то има под ръка.
Прикачен файл:
IMG_20160825_125904.jpg
IMG_20160825_125904.jpg (60.54 KиБ) Видяна 1407 пъти
Прикачен файл:
IMG_20160825_114723.jpg
IMG_20160825_114723.jpg (83.9 KиБ) Видяна 1407 пъти

Дори UD-профил върши работа, тука са три бройки, събрани в един профил -
Прикачен файл:
DSC00752.JPG
DSC00752.JPG (111.93 KиБ) Видяна 1407 пъти





През стената е най-лесно -
Прикачен файл:
IMG_1734.JPG
IMG_1734.JPG (75.99 KиБ) Видяна 1407 пъти


Но си продължавам да не харесвам пвц в горните крепежи на техните структури...
Antonii - майстор
Аз удължението съм го реализирал като на 3тата снимка, но отпреде нищо не ми стърчи и нямам гайки, защото съм го завършил като на 1вата снимка.
Контрагайките са ми отзадната страна, че вътре в профила на структурата си има заварени такива в които се навиват шпилките.
Относно монтажа в тухла си има подходящи дюбели за тая работа и става по-добре от бетон. Такива са сиво-червените дюбели на Фишер с подходяща дължина.
miroki - майстор
Аз моето го хванах директно за стената, по подобие на пластмасовите външни. И тъй-като седалото седи на пода, реално нямаше нужда от конзолите.
nikkk - специалист
Малко встрани от темата, но на третата снимка на jekasus се вижда точно това, което ме интересува - изкопаните в тухлената стена канали за водопроводните тръби - с какво ги запълвате? С монтажна пяна, и отгоре шпакловка с теракол? Или без шпакловка и направо залепени фаянсови плочки?

А УКБ-тата и те ли само с пяна (както е на снимката) - тези които имам имат отвори за дюбели, но предвид кривината на основата зад самото УКБ (къртена решетъчна тухла) ще са нужни някакви подложки за да стегне добре дюбела... Ако е само пяна, достатъчно здраво ли се получава за експлоатация (нервни жени и деца да "блъскат" крановете и да разклатят батерията)?
jekasus - майстор
Пяната е само за фиксация на изводи и запълване на излишно изкъртване зад тръбите.
Излишната пяна се изрязва и се измазва със циментова /не гипсова/ без да се свалят "нивелатори" от профили, или други материали.
Прикачен файл:
DSC00795_1.JPG
DSC00795_1.JPG (80.06 KиБ) Видяна 1220 пъти
Прикачен файл:
IMG_20210518_141003.jpg
IMG_20210518_141003.jpg (60.79 KиБ) Видяна 1220 пъти
Прикачен файл:
20210611_145906.jpg
20210611_145906.jpg (62.58 KиБ) Видяна 1220 пъти
Прикачен файл:
IMG_20210526_114927.jpg
IMG_20210526_114927.jpg (66.88 KиБ) Видяна 1220 пъти
Прикачен файл:
20210611_170918.jpg
20210611_170918.jpg (101.37 KиБ) Видяна 1220 пъти
nikkk - специалист
Благодарско за снимките. Гледайки последните две, това е вграден смесител с чучур - точно каквото и на мен ми предстои да си монтирам. На тези снимки, CD-профилите придържат главите на смесителя и чучура в правилната посока докато се измажат с цимента и когато той втвърди се махат, нали така?

Моят смесител има отвори за дюбели, по-точно са резби за шпилка/болт М5, и затова ми са колебанията дали да използвам тези отвори или да работя по показания от теб начин. Фактически аз подобно съм правил веднъж преди малко повече от 10 години - запълнил съм около смесителя с теракол, но без пяна!!!, и имам забележка че смесителя шуми докато минава водата през него, та затова не ми се иска да повтарям същата ситуация.
jekasus - майстор
nikkk написа:
нали така?
Да.
nikkk написа:
Моят смесител има отвори за дюбели, по-точно са резби за шпилка/болт М5, и затова ми са колебанията дали да използвам тези отвори
Нищо няма да направиш с тия отвори, щото със сигурност нямаш шина мупро или подобни, да ги огънеш под правилен ъгъл, че да смесителя монтираш върху тях по идеална нивелация.
Показах най лесен и достъпен вариант, който и аз често ползвам.

Тема ""Вградена Структура на Видима (Ideal Standart) монтаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: