Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
brum - майстор
Търся вариант за сифон за мивка в баня с минимална височина. Гледам тръбните сифони и ми изглеждат ОК от към височина. Но имам едно съмнение и искам да питам, за да не направя някоя глупост.

Сифона е даден за пример, но като цяло съм се насочил към този тип. Въпроса е свързан с оградената в червено част. Нужно ли е тя да е хоризонтална или може да бъде заменена с гофрирана тръба която да е с наклон и да отвежда към сифона?

Гледам, че всичките тръбни сифони са нарисувани с тази част хоризонтална. Та ме гложди мисълта да няма някаква идея зад това. Като примерно да е хоризонтална, за да не изпразва долното коляно от водата в него.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (33.85 KиБ) Видяна 928 пъти
jekasus - майстор
brum написа:
Та ме гложди мисълта да няма някаква идея зад това.
За включване към вертикална отходна тръба в стената , с което отпадат всичти твои страхове за тая хоризонталната тръба.
brum - майстор
Екстра. Закачам гофрето на края на това и не се налага да правя дупки в горния ред на шкафчето под мивката :) .
kozl - майстор
Има "сифони" с малка височина. Думата сифон е в кавички, защото това всъшност е гофрирана връзка от умивалник към канал с вградена клапа против миризми.
В случая обаче явно имаш височина за истински сифон. А защо направо не ползваш от сифоните с гофрирана тръба като си оформиш U сифонната част с гофрираната тръба. У нас има 2 умивалника с такива сифони на по над 15г. стаж.
brum - майстор
Мислех го този вариант, ама не ме радва. Предпочитам U-то да не е гофрирано. Та закупих "сифоните" вече. 19лв, метални.

Ако Uто дойде голямо винаги има вариант да се прежаля и да мина на гофрирана тръба вместо сифон.

Иначе разликата във височините е 13см межди истински сифон и гофре. А между U образен метален и гофре идва 5см.
chapara - майстор
Няма да имаш добър отток в твойта конфигурация.
biol - специалист
Чувал ли си за студентски сифон- гофре с една витка (спирала )
Изображение

Има и едни оригинални къси около 5см

Тема "Сифон за мивка с минимална височина?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: