Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Hoвoceлckи - майстор
"Всичко ново е добре забравеното старо" :-D
За бойлера В тавана - имам точно такова изпълнение от много години. Преди това същият бойлер беше вертикално. Разлика в температурата на водата и полезното количество няма!
hidrazin - майстор
Разлика има и това го знаят дори малките деца.
Законите на физиката са еднакви за всички.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Закони - кои закони? В кой закон формата на съда участва в топлообмена? Прочел си пак някъде в мрежата нещо по диагонал. Аз споделям опит от над 20 години. "Пред фактите и боговете мълчат". Ти явно се имаш за нещо повече :-D
jekasus - майстор
Hoвoceлckи написа:
В кой закон формата на съда участва в топлообмена?
Височина на изходна тръба на бойлер, този е с вертикални и се ползва пълния капацитет на съда.
Тези, с хоризонтални изводи, губят поне 20%, понеже изходна тръбата не е в горния край на съда.
Пример с Теси-
Изображение
hidrazin - майстор
нед юни 20, 2021 3:19 pmHoвoceлckи написа:
Закони - кои закони? В кой закон формата на съда участва в топлообмена? Прочел си пак някъде в мрежата нещо по диагонал. Аз споделям опит от над 20 години. "Пред фактите и боговете мълчат". Ти явно се имаш за нещо повече
Законите които ти закономерно не познаваш. С толкова "петмез", толкова.
Опит? Пфууу...
За какво се имам е друг въпрос. Но сме демокрация а там не всички са равни.
Демек Господ на едни наливал акъл с черпака, на други с лъжица а на трети ... с вилицата. :lol:
Алоууу... няма читав ВиК специалист дето да препоръча хоризонтален бойлер.
Аре бегай да си четеш учебниците които видимо си пропуснал.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Малко да уточня. Бойлерът ми не е "Теси". Изходът е от най-високата точка! За да ви спестя "следващите акъли", ще кажа, че на тавана (непосредствено над бойлера) имам балон с въздух, който да поема температурното разширение на водата.
Читавите ВиК специалисти да са живи и здрави да дават акъл (на нямащите).
Като недостатък е, че сравнително бързо се омешва останалата топла вода след къпане със студената. При мен това не е от значение, тъй като подгряването е почти постоянно (лятото от колектри, зимата - от "котле").
kozl - майстор
пон юни 21, 2021 6:06 amHoвoceлckи написа:
Като недостатък е, че сравнително бързо се омешва останалата топла вода след къпане със студената.
Е то тва е основния недостатък - движението на постъпващата студена вода срещу конвекцията. Практически по-голямата разликата в разстоянието вход-изход в бойлера ще обуслявя по-забавено влияние в-у смесването на топла и студена вода. То е целесъобразно и производителя да съобрази как да разпредели потока на входящата студена вода по направление и скорост, за да намали влиянието на смесването, ама тва пък ще увеличи цената на продукта, та немам идея в кои бойлери се прилага :?
Hoвoceлckи - майстор
Нямам го този проблем. Хайде да не ви бода съвсем очите - ако го има, при мен е пренебрежимо малък. Имам "калпаче" над входа на студената вода. То насочва струята към близката стена ("дъно"). Изхода на топлата вода е по диагонал от другата страна. Звучи ми несериозно заводски бойлери да не са направени така.
В крайна сметка мен ме устройва и ми харесва. Икономията на енергия (колко ли изобщо е тя) не ми е на дневен ред пред комфорта в банята. За вашите бани - вие си решавате кое е по-важно.
hidrazin - майстор
В крайна сметка мен ме устройва и ми харесва.
В крайна сметка абсолютно никой не се интересува какво те устройва и харесва.
Важен е верният отговор а той е - Хоризонтален бойлер само в краен случай.
Не твоите несвързани брътвежи. :lol:
Четене му е майката ... и бащата. За да не станеш за резил.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Четене - да. Но на правилните книги, а не ровене в Гугъл за да минаваш за "интелигентен такъв" :-D
За резила
"Който говори много, все ще каже нещо, което не е трябвало да казва."
Конфуций
Е няма някой да говори повече от теб в този сайт ... в повечето случаи - преразказване на нещо написано от някого в мрежата.
А всеки може да се смее на функциониращи десетилетия, практични неща. И да си плаща скъпо за рекламирани скъпи боклуци.
За бойлера конкретно - изолацията му е 20 см вата. На твоя колко е?

Тема "Боядисване на баня с тебеширена боя за плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: