Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
вт юни 29, 2021 1:30 pmtorbalan написа:
Не споря за онуй, що си мислиш, а за онуй, що твърдиш.
вт юни 29, 2021 11:42 amtorbalan написа:
Видимата е с посредствено качество и незаслужено висока цена.
Видимата е със супер качество и напълно оправдана цена.
Аргументирах се назад, а Видимата е на стената и у шкафа, за доказателство.
Ти си мисли кот щеш! Локуми мое се теглят докат Свят светува.
torbalan - Дървен философ
вт юни 29, 2021 1:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Локуми мое се теглят докат Свят светува.
Ми тегли. У дома друго освен Видима не съм изхвърлял...

Има Roca (12 години), Teka (около 6-7 години на мястото на бракуваната видима, дето изкара гаранционния си срок) и Ferro на барбекюто (там сменям, защото забравям да източвам водата понякога и зимно време се пукат).

п.п.
в по-предния пост писах, че съм сменил видимата с феро, но е грешка. С Тека я смених.
krasi92 - майстор
Не си брал ядове с тека.А Пето като не му харесва предложеното от маистора да се обърне към интеркерамик примерно или друга азиатска марка.Все пак човека ще монтира и си тръгва а гаранцията да се търси от продавача.То колкото и да не разбираш можеш да си купиш една ролетка от левче или да си краднеш един метър от магазина и да си измериш мястото.После отиваш в магазина и викаш консултант да ти предложи продукт.Викаш маистора дето си е взел авансово 40 кинта да види и ако е съгласен с избора ти да монтира.Ако не е съгласен би трябвало да се аргументира защо и те така.Има много маистори все някои ще се съгласи на монтаж.
chapara - майстор
вт юни 29, 2021 5:57 pmkrasi92 написа:
Има много маистори все някои ще се съгласи на монтаж.
Много гладен😁 Всеки майстор уважаващ себе си................😎
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз съм се наиграл със всякакви марки и съм решил, че освен Видима друго няма сложа. В офиса си играх половин ден да монтирам едно турско копие на Видима, но се е получило някакво несъосие в УКБ-то и не ще. Рзвивах и навивах ексцентрици, сменях гарнитури - не ще. Приплака ми се, че трябва да разбива плочки и се сетих за една 30-годишна Видима, трета употреба в банята на механата, взех я и заспа от първия път, сложиш турската там. В къщи като се нанасях, поради изтънялия бюджет сложих някакви уж сносно изглеждащи китайци и след 2 години - пак Видима, няма спасение :cool:
Според изложеното от Пето, съвсем наизуст, определям Майстора като добър, а Пето като.........млад.
Краси, оня така си лумка, да не е без хич. не му забелязвай.

Всеки майстор, бригада, екип, каквото да е там, работят с определени марки- напълно нормално. Не е съвсем коректно да се каже- Да си пробута стоката.
Видима е сериозна компания и гарантирано качество. Елементарно сравнение може да се направи само като се претегли едно китайско смесителче в ръката, спрямо качествена стока, направена с материал.
Бил съм свидетел, Майстор буквално застрелва клиент с оферта, а онзи се съгласява. Колко ли майстори, преди това, са отказвали?! Работих като консултант на този обект- малко работа, недостъпно място, сложно изпълнение.
Изпълнителят изобщо не беше "гладен". Не му се занимаваше, но цената си заслужаваше.

Лазаре, Видимата от снимките, работи повече от 10г на точно такова място- несъосни изводи.
шоп - майстор
вт юни 29, 2021 7:25 pmLazarGanev написа:
Аз съм се наиграл със всякакви марки и съм решил, че освен Видима друго няма сложа.
+1 към мнението
Евтините китайчета струват точно толко колкото и даваш. Демек нищо не даваш и нищо не получаваш.
След две години керамичните глави не уплътняват и хрома става на юфка.
Не съм профи като чапара например, но съм монтирал над 20-25 смесителя, душове на мои обекти и на обекти на приятели в последните 20 год.
Видима за мен е номер 1. За вградени структори и Грое препоръчвам.
Шопе, къртиш мифки, с последното.
Неска ми светна рекламата, у форума и ае- Грое ли е, ко е там?!!
Кога излязоха на пазара, кога се доказаха, нямам представа, ама пък е весело.
Ама пък, ще засаждат дръвчета. Да си купя нещо ли?! Като редови българин, да помогна за зелена България. Или да се скатая, че да не ми окраде някой парите?!
Колко монтирани имаш?
chapara - майстор
Аз тук не взимам особено участие в дебата. Изказал съм се за качеството на Видима. Не отричам и качествата на чуждите марки, но сериза им е липсващ!
вт юни 29, 2021 8:32 pmchapara написа:
... но сериза им е липсващ!
Сервиз??? То какво им се чупи? Гаранцията колко е- 2 г, 3г.....
Направо ма гръмна с тоз сервиз. Не бях се замислял.
У дома, сякаш, китайци, турци и всякви ефтинджоси, са изкарвали гаранция.
Или съм бил "Упорит и сръчен домашен майстор"?!
В службата, подобно творение е изкарало поне три гаранционни срока, докато не се счупи и наводни.........пожарната, хахаааа.
Отивам на работа, а половината служба няма вода- спряна, докато реагират съответните оторизирани служби!!! Ужас! Само кухня, столова и битови помещения, СПОКО!
Бегом у дома и вече няколко месеца там се мъдри месингов кран, с който е купена къщата, в която съм роден. Разваленият кран се счупи от резбата само като го пипна водопроводния ключ. После приложих часовникарско творчество, че да не къртя ВиКто на службата.

Понеже си падам по документирането, скоро ми свършва отпускът, та ще покажа- то си личат още "поразиите".

Тема "малък ремонт и тоалетен въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: