Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Да не ти се налага, пишеш и до арменскуя поп и обратна връзка: Йок, дори за :axe: Сф.
вт юни 29, 2021 9:58 pmchapara написа:
Да не ти се налага, пишеш и до арменскуя поп и обратна връзка: Йок, дори за :axe: Сф.
Колега, през производствената гаранция ми е, когато работя с доверен търговец. Да му мисли домашният майстор!
Но, това на теб ти е ясно. Хубавото е, че Видима-невидима, е символ за качество на продукта. Другото сега научавам.
chapara - майстор
И все пак предполагам знаеш кой модернизира и вкара нови модерни поточни линии в завода в Севлиево?
И ще се поторя за сетен път че, като ценови и качествени линии, те са три на брой. Луксозни и супер надеждни, среден и много надеиозножден клас и евтин среднонадежден такъв. Тъй че марката на продуктите да е за всякакви джобове. Но да купиш най-ефтиния и да искаш да е с качество на най-скъпия просто не е сериозно. А пък да ръсиш от незнание глупости е още по несериозно. Пък това че майсторите пробутват продукти на Видима не желая да го и коментирам. Монтирал съм моноблокове за 800 доларан., но освен дизайна, нищо кой знай различно няма. Мен най ме кефят хамериканските, при които казанче и цукало са една отливка и фабрично всичко е прогонено. Връзваш водата, заустваш канала и дим да те няма. За съжаление в Бг ги няма.
kozl - майстор
вт юни 29, 2021 8:32 pmchapara написа:
Аз тук не взимам особено участие в дебата. Изказал съм се за качеството на Видима. Не отричам и качествата на чуждите марки, но сериза им е липсващ!
Що :?
Аз преди година си подменях кухненски смесител на Видима, на мивката в банята па със същия модел. Оказа се, че му добавили екстра - неква щракалка към ръчката да те подсети, че си завъртял мноо към горещото. А също и да се настрои като ограничител на горещото, та децата да не се ощавят.
Да ама щрака 5 дена и на 6-тия блокира ръкохватката. От магазин "Канелката" пратиха сервизен техник и той премахна проблема със се щракалката. т.е. има екстра, има проблем, няма екстра, няма проблем.
А стария смесител си работи, но почна тегаво се движи ръкохватката и от въртенето се появи луфт м-у чучура и основата, но не тече, така че може да се ползва. Па докато доде сервизния техник, си купих нова глава за стария смесител, смених я и го ползвах, докато "отремонтират" новия.
А сервизния техник ме пита оти съм купил нов смесител като съм си отремонтирал стария.
След като ми изФърли екстрата на новия и аз немам отговор на въпросо :?
chapara - майстор
Ми аз в банята си имам вграден душ смесител от шест години на Видима с щракалка, най високия клас и неам грижи. Ма тя щракалката се ползва много рядко, само ако точиш вряла вода :?
Kondor1 - специалист
вт юни 29, 2021 12:04 pmbrick написа:
Ако е старо строителство жилището, понеже навремето нямаше моноблоКОВЕ, на такава височина изводът е бил оставен за напорен промивен кран - един механизъм с ръчка, дето натискаш и пуска вода определено време.
Това, за което говориш предполагам е кран за писоари. Някои хора ги смятат за много хитро решение, да спестят място от казанче и после установяват, че трябва и леген. Едно време нямаше моноблокове, но имаше едни метални казанчета, които стояха на 2-2.20 височина. Дърпаш вървичка или синджирче и водата се спуска отвисоко. Вярно, че се чува по всички етажи, но е по-еко от днешна гледна точка. По спомен трябва да са събирали 2-3л вода и вършеха повече работа от сегашните 6л.
пон юли 05, 2021 11:48 amKondor1 написа:

имаше едни метални казанчета, които стояха на 2-2.20 височина. Дърпаш вървичка или синджирче и водата се спуска отвисоко. Вярно, че се чува по всички етажи, но е по-еко от днешна гледна точка. По спомен трябва да са събирали 2-3л вода и вършеха повече работа от сегашните 6л.
С литрите лекинко не съм съгласен- по ми мязат на 8-10л (математика- 40х12х20=9600=9.6л)
Едно време си трябваше сила. Сега лайното не е онова, което беше.
Kondor1 - специалист
Това сигурно са външни размери. И отделно не се пълни до горния ръб, а поне 3 пръста надолу.
Andri01 - майстор
С еди чугунен токмак вътре,който отдолу беше като камбана с гумено уплътнение :)
chapara - майстор
Беше, еех времена, 6 л.

Тема "малък ремонт и тоалетен въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: