Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Искам да ви питам относно поведение на майстор което ми се струва странно.Извиках майстора на оглед и той каза че на мястото на старото гърне с кран можело да се сложи само моноблок Korona които май са само на българската компания Vidima(такива намирам в интернет) каза защото били малки, а продават и други модели моноблоци в практикера които са с дори по-малки размери , искам да сменям и душ и той каза пак да съм вземел душ vidima.Дали фирмата им работи с видима и иска да им пробутва стоката или действително само този моноблок видима е единственото което може да се ползва , а той нито мери нещо като влезе каза че щял моноблока да иде напред и после каза Korona.
Реших да се консултирам с вас тъй като не съм компетентен , а думите на майстора ми изглеждат малко съмнителни.Korona моноблоците са към 100 лв по скъпи от други предлагани.
Благодаря ви :toimonster:
5kof - специалист
Сменете "майстора"! Във всички случаи потърсете второ мнение по Вашия казус. Навъдиха се "майсторчета", които на село не му дават да спретне кочина за свинкята. Дошъл в града и "Майсторе" му викат.
kozl - майстор
пон юни 28, 2021 11:41 pmПето написа:
Искам да ви питам относно поведение на майстор което ми се струва странно.Извиках майстора на оглед и той каза че на мястото на старото гърне с кран можело да се сложи само моноблок Korona които май са само на българската компания Vidima(такива намирам в интернет) каза защото били малки, а продават и други модели моноблоци в практикера които са с дори по-малки размери , искам да сменям и душ и той каза пак да съм вземел душ vidima.Дали фирмата им работи с видима и иска да им пробутва стоката или действително само този моноблок видима е единственото което може да се ползва , а той нито мери нещо като влезе каза че щял моноблока да иде напред и после каза Korona.
Реших да се консултирам с вас тъй като не съм компетентен , а думите на майстора ми изглеждат малко съмнителни.Korona моноблоците са към 100 лв по скъпи от други предлагани.
Благодаря ви :toimonster:
От написаното предполагам, че мястото е ограничено :roll:
А защо трябва да е моноблок :?
Не мое ли да е пак тоалетна чиния + високо окачено казанче :?
Па за душа нема как да предполагам що от Видима. На Грое по ми аресват, но са поне двойно по-скъпи и за тва ползвам Видима :-D
сегашната тоалетна е една тръба с кран на нея която влиза в стената 60см над тоалетната чиния , трябва да е стара соц технология.А майстора ми зе 40лв за доста велия си оглед.Не показа и нищо конкретно а му дадах компютър.Каза че всичко щяло да излезе към 250лв а това включва : демонтаж на тоалетна чиния + монтаж на моноблок + демонтаж на смесител и душ + монтаж на смесител и душ.
https://praktiker.bg/bg/Toaletni-chinii ... O/p/470279
това нещо например е дори по-малко от Korona гърнетата и е бая по-евтино.Тея vidima се славят с голямо качество сред водопроводчиците ли ?
torbalan - Дървен философ
Видимата е с посредствено качество и незаслужено висока цена.

Водопроводчиците, с които съм работил, предлагат марки и модели, но работят с това, коета аз съм избирал.
Ще коментирам само качеството на Vidima.

https://photos.app.goo.gl/h1DqwbiRotkKmHks7

Това нещо е на споменатата компания.
Поставено е 93та или 94та година, не помня точно.
Нищо по него не е сменяно, освен душа, когато станаха модерни меките неща.

В кухнята също имах техен смесител, но една зима замръзна и спука главата. Беше от първите с дръжка.
От тогава със сменил няколко евтинджоса, докато накрая пак се кротнах на Vidima-невидима.

Та, така с качеството на Vidima.
Едно време не бяха ли Vidima Ideal?

Торби, извинявай, нищо лично!
Все пак, близо 30 години работа, не е за подценяване.

Прикачен файл

DSC_0038.JPG
Всъщност, веднага се корегирам.
Смесителят за кухня го смених преди няколко години, понеже, нали знаеме, женските харесват модерни неща.
Та перфектно работещият Vidima смесител за кухня, заедно с допълнението за пералня, го подарявам на наистина нуждаещи се.
https://photos.app.goo.gl/dyGhQTLyvaLMPtk17
Не помня кога е купуван, но бързо се наиграх със смесители от 25 пари.
Доста е работил, ще работи още много.

Прикачен файл

DSC_0042.JPG

Прикачен файл

DSC_0041.JPG

Прикачен файл

DSC_0039.JPG
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт юни 29, 2021 12:07 pm, променено общо 1 път.
brick - специалист
Пето написа:
сегашната тоалетна е една тръба с кран на нея която влиза в стената 60см над тоалетната чиния , трябва да е стара соц технология.
Ако е старо строителство жилището, понеже навремето нямаше моноблоКОВЕ, на такава височина изводът е бил оставен за напорен промивен кран - един механизъм с ръчка, дето натискаш и пуска вода определено време. Слагаха ги в жилища, но понеже бяха много шумни и се повреждаха, не оставаха задълго. То и сега има промивни кранове, но са с бутон и ги ползват на обществени места само.
https://fayanstrade.com/product/15964/p ... 19548.html

Съществена подробност - предполагам WC-то е със задно оттичане? Щото ако е с долно, майсторът щеше да ти обърне внимание - тогава мястото на тоалетната е фиксирано и не може да се промени.

За да спестиш 20-30 см пространство, избери свободностояща тоалетна чиния от най-късите модели (всеки производител има такива в гамата си, а са и най-евтини) + стенно казанче по-нависоко (1,60-1,80 м) с гъвкава връзка към извода в стената. Общо към 100 лева могат да ти излязат гърнето + казанче.

Дали с казанче или по-евтин моноблок, от майстора се очаква да приеме избора ти и да си върши работата.
вт юни 29, 2021 11:42 amtorbalan написа:
Видимата е с посредствено качество и незаслужено висока цена.

Водопроводчиците, с които съм работил, предлагат марки и модели, но работят с това, коета аз съм избирал.
С първото не съм съгласен, както и се аргументирах, по горе.
Второто е погрешен подход.
Едно, защото леко се съгласяват с изборът на клиента.
Второ, клиентът винаги е прав, но това е само едно добро клише.
Хубаво е да се вслушва поне в препоръките на майсторите.
Търговците са друга каста.
torbalan - Дървен философ
вт юни 29, 2021 12:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юни 29, 2021 11:42 amtorbalan написа:
Видимата е с посредствено качество и незаслужено висока цена.

Водопроводчиците, с които съм работил, предлагат марки и модели, но работят с това, коета аз съм избирал.
С първото не съм съгласен, както и се аргументирах, по горе.
Второто е погрешен подход.
Едно, защото леко се съгласяват с изборът на клиента.
Второ, клиентът винаги е прав, но това е само едно добро клише.
Хубаво е да се вслушва поне в препоръките на майсторите.
Търговците са друга каста.

Не мисля, че Roca и Teka са по-лош избор от Видима. И ако Роката е по-скъпа, то Тека са на съвсем съпоставими цени (поне в магазините в Козлодуй) с Видима...
А последно купувах някаква марка Ferro (за да сменя един смесител Видима купен по настояване на жена ми. Даде фира). Хем изглеждат по-добре от Видимата, хем са на половината от цената им.

Има неща, с които се съгласявам с майсторите. Примерно последния картонаджия искаше винтове вюрт. Съгласих се, въпреки че имаше и по-евтини, които вършат същата работа. Съгласих се и с лентата за фугите, която избра, съгласих се и с шпакловката, която си избра.

Но ако се опита да ми определя марката смесители или санитарна керамика - ами да си търси работа на друго място.

Тема "малък ремонт и тоалетен въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: