Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Незасята нива- кот фърлиш, се никни и до тука е въпросът с културата.
Жекито и той прав, пък аз си падам по френския термин.
EDI - майстор
пет юли 16, 2021 10:48 pmzz_stefanov написа:
пет юли 16, 2021 2:52 pmEDI написа:
Бургия е пробивен кован инструмент в минното дело, касае взривните работи.И е вярно, че се използва за нарицателно. :partyman:
От там си го научил и сега го смяташ за единствено.
На село дядовците казваха бургия на всичко с което се дупчи дупка с въртене.
Научил съм го в забоя, не от тук или там.Първите бургии са ръчни, работят двама.А дупченето идва от удара.А както казах, използва се, като нарицателно. :partyman:
Chefo77 - майстор
пет юли 16, 2021 8:47 pmNixon721 написа:
Както обещах, сляза ли под половин промил, ще се пробвам и докладвам. Вие си пишете, все пак! Предпочитам лепенето пред пробиването - преди много, много години, една така изрева в сеното, че един смок (там си живееше кротко), се върна чак след два месеца, нищо, че няма уши ...
Не ми прочете мнението, нали :)
brum - майстор
Добре де, а т'ва лепило за лепене какво точно е? Има пълнители бяло полиуретаново лепило, ама се чудя дали не ползват някаква друга химия. И дали едно хартиено тиксо ще е достатъчно за да задържи детайла на място докато стегне химията?
съб юли 17, 2021 8:48 ambrum написа:
Добре де, а т'ва лепило за лепене какво точно е? Има пълнители бяло полиуретаново лепило, ама се чудя дали не ползват някаква друга химия. И дали едно хартиено тиксо ще е достатъчно за да задържи детайла на място докато стегне химията?
Имаш интернет за раздела, а нямаш за Гугльо!

От презастрахователното допускат и хюнебек.

ето още
https://www.kristin.bg/product/1332/lep ... banya.html

В пещери и по скали, понякога висим на "лепеняци". "Пострадал" в носилка и спасител, не ги усеща.
Ето как се лепи


Лично аз, в стена "паянта" съм монтирал кухня. Изгнила тухла четворка, зидана права. Дупча, шприцвам доволно пяна за лепене на топлоизолационни плоскости, докато започне да избива и напъхвам дюбела. Като стегне навивам. Още не съм влязъл в затвора, за непредумишлено убийство.
brum - майстор
Това чудесно - двойнолепяща лепенка ще свърши работа да задържи основата докато стегне лепилото.

И сега въпроса. - какво е по същност това лепило? И удачен вариант ли е полиуретановото такова?

Че нещата дето половинката е накупила са много и вмест 10 малки тубички една голяма ще бъде по-изгодна финансово.

Това с хюнебека не го разбрах. Предлагаш да го подпра в насрещната стена докато стегне лепилото ли :) ?
съб юли 17, 2021 1:46 pmbrum написа:
Това чудесно - двойнолепяща лепенка ще свърши работа да задържи основата докато стегне лепилото.

И сега въпроса. - какво е по същност това лепило? И удачен вариант ли е полиуретановото такова?

Че нещата дето половинката е накупила са много и вмест 10 малки тубички една голяма ще бъде по-изгодна финансово.

Това с хюнебека не го разбрах. Предлагаш да го подпра в насрещната стена докато стегне лепилото ли :) ?
Оооникален си, отказвам се.
Само не полуиуретаново! За твоята нужда, може и да стегне, но не е за тая работа.
ПУ- полиуретанов уплътнител. Лепи яко, но....
С жена на покупки не ходя отдавна, особено ако се мисля за майстор. Ако тя накупи нещо, да си Го монтира както ѝ е удобно.
.....излъгах, скоро (три години) беше, но си разнообразих псувните по естествен път.
Lisko - майстор
съб юли 17, 2021 1:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
С жена на покупки не ходя отдавна, особено ако се мисля за майстор. Ако тя накупи нещо, да си Го монтира както ѝ е удобно.
А мойта вчера ми донесе туба с 4 литра дърводелско лепило. Поръчах ѝ го щото магазина се пада на връщане от работа. :partyman:
съб юли 17, 2021 7:28 pmLisko написа:
съб юли 17, 2021 1:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
С жена на покупки не ходя отдавна, особено ако се мисля за майстор. Ако тя накупи нещо, да си Го монтира както ѝ е удобно.
А мойта вчера ми донесе туба с 4 литра дърводелско лепило. Поръчах ѝ го щото магазина се пада на връщане от работа. :partyman:
Получаваш "Златната четка".
kozl - майстор
Сина си купи държачи на т.хартия окомплектовани с лепило. Два компонента пакетирани във фолио. Преди лепене се размесват с размачкване, като преградатапм-у компонентите се пука при мачкането. Реже се ъгълчето и се изтисква лепилото.
Обаче не съм видял да се продава отделно само такова лепило.
Имам лепени закачалки с двойно лепяща лента. След серия експерименти закачалките изкарват залепени най-дълго при условие:
- Типа на закачалките да осигурява възможно по-голяма контактна площ за залепване и тази площ да е в равнина, а не в кривина.
- Най успешната двойно лепяща лента до момента, която съм открил е на Бизон и ЗD от Лидъл.

А преди повече от 20-ина години монтирах закачалки в баня с дюбел в плочките и още не са паднали.
Пробивам само фаянсовата плочка, че отзаде нейде са тръбите. От пластмасова закачалка отрязах парче цилиндрична пръчка. С горещ въздух от пистолет разтопих върха на пръчката до пластична форма. Вкарвам разтопеното и натискам с неразтопеното, докато се запълни отвора, че даже и да изцвърка навън. След като изстине излишното се изрязва. В този дюбел навивам къса рапидка, желателно неръждаема, щото в банята влажно е.

От доста време прилагам вакумни закачалки на винт, закупени от Икея. Доволен съм, въпреки, че през около 2 г. ги сменям, защото явно им остарява вакумиращата повърхност.

Тема "Дюбели в банята..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: