Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ponyasd - помощник
Имам вила в която през годините така и не се мобилизирахме да построим баня, тъй като не сме я обитавали. Мисля че дойде времето да направим и това. Мястото за баня е оставено, и е прекарана само тръбата за мръсната вода.Вилата е с железобетонни основи. Тръбата f110 е на нивото на земята, просто гола пръст и една тръба... Тепърва ще прекарвам и чиста вода.Въпросът ми е от тук насетне ? Мисля да насипя пясък, който да трамбовам . След пясъка се чудя да слагам ли фибран или не. Или направо да мина на армираната циментова замаска. И тук се чудя дали да не взема саморазливна. И най важния ми въпрос - тръбите за мръсната и чистата вода мисля да ги вкопая в пясъка и покрия изцяло със замаската като оставя да стърчат само отворите за сифона, мифката и гърнето.
zz_stefanov - майстор
Излей на място плоча поне 10 см. като хванеш арматурата по периферията в стените. Иначе ако поддаде се пукат плочките.
Имам точно такава баня. Това съм направил.
Имам и пример от селска къща на приятел при който бяха напукани плочките, заради слаба основа. Пукнатините допълнително компрометираха основата, защото през тях проникваше вода.Той отля пода наново и плочкира пак.
Топлоизолацията и хидроизолацията според мен са според необходимостта.
ponyasd - помощник
Значи предлагаш следната последователност - пясък, бетонна плоча вместо замаска ? Тръбите под плочата ? Плочата няма как да хвана в стените понеже не са оставени "мустаци" или каквото и да е нарицателното. Просто мога да си забъркам бетон за тия 4 квадрата и да го положа
zz_stefanov - майстор
Полагаш скарата, а в стените над нея биеш шишове. После заливаш.
Сифона на пода трябва да е премислен по ниво предварително (има и регулируеми) и и да е фиксиран преди заливането.
Аз нямам хидроизолация, но сега мисля че е добре да се направи.
floydogi - специалист
Аз съм на това дередже в момента. Бъдещата баня ще е залепена за задната стена на вилата. Отзад беше навес и плочки върху твърда земя, полагани преди 30тина години. Заради нивото на сифона плочата ми дойде около 25 см. Излях я директно върху плочките, като по периферията лежи на тях, а по средата сложих фибран 5см. Арматура не оставих да стърчи, щото не бях решил как ще я затварям - сухо ли, тухли ли. Имам малко четворки от тошово време, и май ще ги зидам вертикално. Ама съм до кота плоча, че заради банята целия навес преправям, и като покрия, тогава продължавам.
zz_stefanov - майстор
Моята е част от коридор покрит с дюшеме. Направих основата, положих и фиксирах канализацията, залепих подовите плочки и едва след това преградих помещението с итонг. Пет години я ползвахме без плочки по стените, вече е супер селската баня.
Ох, кеф :)

Прикачен файл

0-02-0a-248a12ba385d01aa3bc261b96948594ddf3fff46e385896216551c0afd90dd53_2ba5fb39.jpg
0-02-0a-248a12ba385d01aa3bc261b96948594ddf3fff46e385896216551c0afd90dd53_2ba5fb39.jpg (106 KиБ) Видяна 893 пъти
floydogi - специалист
Еее, па тя си е лукс категория.
ponyasd - помощник
пон юли 26, 2021 8:35 pmzz_stefanov написа:
Моята е част от коридор покрит с дюшеме. Направих основата, положих и фиксирах канализацията, залепих подовите плочки и едва след това преградих помещението с итонг. Пет години я ползвахме без плочки по стените, вече е супер селската баня.
Ох, кеф :)
Абе сега ясно, ама преди как се е стичала водата по стената без плочки ? А подовите плочки върху дюшемето ли си лепил :shock: ?
zz_stefanov - майстор
Дюшемето премахнато, плоча и плочки. Постените внимателно с душа. :)

Тема "Баня от кота нула" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: