Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мисля си, човекът не знае как да направи монтажа. Затова прецаква гумичките.


Купуваш подходящите гумички, повече бройки. На всеки демонтаж слагаш ново уплътнение.
Завиваш малко от едната страна, после ммалко от другата страна, пак малко първата, малко втората... Ексцентриците обират , постепенно прибираш и накрая, след като си пуснал водата, леко стягаш...
Anery123 - помощник
чет авг 12, 2021 5:38 pmkozl написа:
чет авг 12, 2021 5:02 pmAnery123 написа:
Ако е за пушена батерията от гумите как да я оправя
:?
Най-вероятно части от уплътненията да се наврът в каналите на керамичната глава. Ще трябва да я разглобиш. На Видима се разглобяват сравнително лесно. Неква китайска при опит да извадя главата я строших. При тази не е мислено за разглобяване. Тя и цената 1/3 от българската. Ма преди да я разглобяваш е удачно да се пробва с промивка от чучура към връзката с ексцентриците. Може и да ги изхвърли боклуците.
Скоро сменях подобен стенен смесител за кухня. В комплекта имаше уплътнения интегрирани с цедки (мрежички). Препоръчително е да потърсиш такива.
Обаче нищо не писа за повърхностите на ексцентриците. Ако не са гладки, това ще причинио прекомерно стягане и смачкване на гуменото уплътнение та чак до срязване. За това препоръчвам клингеритови уплътнения. И може да пробваш с клингеритово + гумено (най-добре с мрежичка) или силиконово, като клингерита го сложиш към старите ексцентрици, а към смесителя, щото нов гуменото/силиконовото. И не знам къде ти е кривината в ексцентриците и ако е възможно на топлата вода само клингеритово уплътнение, това мисля е най-доброто решение.
Алелуя, върна се налягането, наместих ексцентриците, изчистих цедка та на чучура имаше пясък, сложих нови силиконови уплътнения на ексцентриците и чудо тръгна
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОМОЩТА И ЧЕ МЕ ИЗТЪРПЯХТЕ, БЕЗ ВАС НЯМАШЕ ДА СЕ СПРАВЯ :-D
чет авг 12, 2021 7:25 pmAnery123 написа:

Алелуя, върна се налягането, наместих ексцентриците, изчистих цедка та на чучура имаше пясък, сложих нови силиконови уплътнения на ексцентриците и чудо тръгна
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОМОЩТА И ЧЕ МЕ ИЗТЪРПЯХТЕ, БЕЗ ВАС НЯМАШЕ ДА СЕ СПРАВЯ :-D
Амин!
На чуЧурката я, аз ко рекох? Пък колко гума изхабииииии!!! Още тогава там трябваше да пипнеш, но пък даваш възможност да си тренираме клавиатурите.


Кака?!!
Anery123 - помощник
:)
чет авг 12, 2021 7:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет авг 12, 2021 7:25 pmAnery123 написа:

Алелуя, върна се налягането, наместих ексцентриците, изчистих цедка та на чучура имаше пясък, сложих нови силиконови уплътнения на ексцентриците и чудо тръгна
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОМОЩТА И ЧЕ МЕ ИЗТЪРПЯХТЕ, БЕЗ ВАС НЯМАШЕ ДА СЕ СПРАВЯ :-D
Амин!
На чуЧурката я, аз ко рекох? Пък колко гума изхабииииии!!! Още тогава там трябваше да пипнеш, но пък даваш възможност да си тренираме клавиатурите.


Кака?!!
:-D много благодаря

Тема "Изчезна налягането при смяна на батерията на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: