Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ср авг 11, 2021 9:11 pmAnery123 написа:
Няма меки връзки това е стенен смесител с душ за баня
Да, да, извинявай, не беше по същество, а само да .....
.......както и да е, все някой ще уцели проблемът ти.
iliya_i - майстор
ср авг 11, 2021 5:10 pmAnery123 написа:
..... и от железария та купих някакви гумички за пералня....
Може би тук се крие причината. Гумичките са ексцентрици и за маркуч за пералня са различни.
Цък и Цък
Пробвай железарията в друг квартал, дали нямат правилните.
jekasus - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
все някой ще уцели проблемът ти.
Уцели най-първия проблем при дебита на смесител.
Слушалката също е може да е задръстена, така че се проверява без слушалка и аератор.
Anery123 написа:
Направи ми впечатление че гумички те се бяха мушнали в ексентриците
Също може да е проблем, парчета гумички/за перална са по-меки/ са изрязани от притягане и са запушили отворите в смесителя/предполагам една ръчка, а не вентилни/.
Третото - поцинковани тръби от бай Тошево време - там като спреш водата, и пуснеш наново, бая гадост изтича понякога и може да задръсти пак патрона на смесителя...
ср авг 11, 2021 10:37 pmjekasus написа:
...
Третото - поцинковани тръби от бай Тошево време - там като спреш водата, и пуснеш наново, бая гадост изтича понякога и може да задръсти пак патрона на смесителя...
Е те това имах предвид.
Даже и да не са тошовски. Спреш- пуснеш и всичко отива на най тясното.
Задръствали са ми се меките връзки на чисто нов смесител, комплект с шкафче, мивка...Случвало се е и главата на смесителя да се задръсти.
Да почва от най лесното!
kozl - майстор
И отново енформацията куца и требе да се изцежда от автора.
Смесителя е нов, за стенен монтаж. Ама сетне се оказва, че не съвсем нов щото пробван вече.
Anery123 написа:
Батерията е нова и работеше идеално преди да монтирам на нейно място проточен нагревател, след като пуснаха топлата вода отново си монтирсхх батерията и сега няма налягане. Направи ми впечатление че гумички те се бяха мушнали в ексентриците
И се бяха сплесксли и така видях че тече, взех нови гумички и ги сложих, спря да тече, но не мога да навия ексентриците еднакво, сега е леко на страни, крана е пуснат до край
Ако купя нови екдцрнтрици и сложа гумите от тях ще се подобри ли, тъй като 1 я екдентрик не ще да се развие въобще. И дали при пренатягане къса гумите,
Е ква е тая батерия (смесител) с керамични глави или с кекли и врътки?
Само със слушалка ли е или има и чучур под нея?
Ако има чучур там има ли "налягане", тече ли добре?
И от топлата вода и от студената ли няма струя *(налягане)"?
Има ли мрежички при снадката с ексцентриците?
Само по едно уплътнение ли си ползвал на снадка?
Колко опита направи докато спре да пуска от уплътненията и имаше ли накъсани уплътнения?
Разбрахме, че е накриво батерията, но важни са челата на ексцентриците да не са наранени и да са в една равнина. Когато не са в една равнина уплътняването става тегаво. Па и тези уплътнения де ги прадават са от мека гума и като се пренатегнат изплесват или се прекълцват. Аз предпочитам клингеритовите уплътрения, но ако има по-голямо несъвпадение в една повърхнина в положението на челата на ексцентриците ползвам неква дебела 5 мм, твърда гума и от нея изрязвам уплътнения.

И аз клоня към запушен смесител с парчета от гумата на уплътнението :roll:
Anery123 - помощник
Смесител с душ и чучур с една ръкохватка, и от чучура няма налягане първо там спря, а на душа имаше, после изчезна и на душа, няма мрежи на връзките на батерията за към ейсцентриците,
Купих днес нови силиконови гуми за ексцентрици.
Ако е за пушена батерията от гумите как да я оправя
:?
Anery123 - помощник
чет авг 12, 2021 7:22 amkozl написа:
И отново енформацията куца и требе да се изцежда от автора.
Смесителя е нов, за стенен монтаж. Ама сетне се оказва, че не съвсем нов щото пробван вече.
Anery123 написа:
Батерията е нова и работеше идеално преди да монтирам на нейно място проточен нагревател, след като пуснаха топлата вода отново си монтирсхх батерията и сега няма налягане. Направи ми впечатление че гумички те се бяха мушнали в ексентриците
И се бяха сплесксли и така видях че тече, взех нови гумички и ги сложих, спря да тече, но не мога да навия ексентриците еднакво, сега е леко на страни, крана е пуснат до край
Ако купя нови екдцрнтрици и сложа гумите от тях ще се подобри ли, тъй като 1 я екдентрик не ще да се развие въобще. И дали при пренатягане къса гумите,
Е ква е тая батерия (смесител) с керамични глави или с кекли и врътки?
Само със слушалка ли е или има и чучур под нея?
Ако има чучур там има ли "налягане", тече ли добре?
И от топлата вода и от студената ли няма струя *(налягане)"?
Има ли мрежички при снадката с ексцентриците?
Само по едно уплътнение ли си ползвал на снадка?
Колко опита направи докато спре да пуска от уплътненията и имаше ли накъсани уплътнения?
Разбрахме, че е накриво батерията, но важни са челата на ексцентриците да не са наранени и да са в една равнина. Когато не са в една равнина уплътняването става тегаво. Па и тези уплътнения де ги прадават са от мека гума и като се пренатегнат изплесват или се прекълцват. Аз предпочитам клингеритовите уплътрения, но ако има по-голямо несъвпадение в една повърхнина в положението на челата на ексцентриците ползвам неква дебела 5 мм, твърда гума и от нея изрязвам уплътнения.

И аз клоня към запушен смесител с парчета от гумата на уплътнението :roll:
2 пъти я свалях и 2та пъти все имаше накъсани уплътнения, по 1 гума на врътка слагам, и всеки път като свалям са прекълцсни,
Anery123 - помощник
чет авг 12, 2021 5:06 pmAnery123 написа:
чет авг 12, 2021 7:22 amkozl написа:
И отново енформацията куца и требе да се изцежда от автора.
Смесителя е нов, за стенен монтаж. Ама сетне се оказва, че не съвсем нов щото пробван вече.
Anery123 написа:
Батерията е нова и работеше идеално преди да монтирам на нейно място проточен нагревател, след като пуснаха топлата вода отново си монтирсхх батерията и сега няма налягане. Направи ми впечатление че гумички те се бяха мушнали в ексентриците
И се бяха сплесксли и така видях че тече, взех нови гумички и ги сложих, спря да тече, но не мога да навия ексентриците еднакво, сега е леко на страни, крана е пуснат до край
Ако купя нови екдцрнтрици и сложа гумите от тях ще се подобри ли, тъй като 1 я екдентрик не ще да се развие въобще. И дали при пренатягане къса гумите,
Е ква е тая батерия (смесител) с керамични глави или с кекли и врътки?
Само със слушалка ли е или има и чучур под нея?
Ако има чучур там има ли "налягане", тече ли добре?
И от топлата вода и от студената ли няма струя *(налягане)"?
Има ли мрежички при снадката с ексцентриците?
Само по едно уплътнение ли си ползвал на снадка?
Колко опита направи докато спре да пуска от уплътненията и имаше ли накъсани уплътнения?
Разбрахме, че е накриво батерията, но важни са челата на ексцентриците да не са наранени и да са в една равнина. Когато не са в една равнина уплътняването става тегаво. Па и тези уплътнения де ги прадават са от мека гума и като се пренатегнат изплесват или се прекълцват. Аз предпочитам клингеритовите уплътрения, но ако има по-голямо несъвпадение в една повърхнина в положението на челата на ексцентриците ползвам неква дебела 5 мм, твърда гума и от нея изрязвам уплътнения.

И аз клоня към запушен смесител с парчета от гумата на уплътнението :roll:
2 пъти я свалях и 2та пъти все имаше накъсани уплътнения, по 1 гума на врътка слагам, и всеки път като свалям са прекълцсни,
И от топлата и от студената и от чучура и от душа няма струя едва едва, а на мивката има яко
Anery123 - помощник
ср авг 11, 2021 5:10 pmAnery123 написа:
Колеги, смених батерията в банята а нова изчезна ми налягането не тече силно едва едва, дали е от гумички те или от ейсцентриците, трябва ли да сменя и тях с батерията, като я монтира х течеше и от железария та купих някакви гумички за пералня, трябва ли да има гумички и на ексцентр и на батерията отделно, и сега е завита леко на страни батерията щото не нацелвам старите ейсцентриците, и налягането стана много ниско не тече, какво да направя :?
Батерията е rubineta artis смесител с душ и чучур
kozl - майстор
чет авг 12, 2021 5:02 pmAnery123 написа:
Ако е за пушена батерията от гумите как да я оправя
:?
Най-вероятно части от уплътненията да се наврът в каналите на керамичната глава. Ще трябва да я разглобиш. На Видима се разглобяват сравнително лесно. Неква китайска при опит да извадя главата я строших. При тази не е мислено за разглобяване. Тя и цената 1/3 от българската. Ма преди да я разглобяваш е удачно да се пробва с промивка от чучура към връзката с ексцентриците. Може и да ги изхвърли боклуците.
Скоро сменях подобен стенен смесител за кухня. В комплекта имаше уплътнения интегрирани с цедки (мрежички). Препоръчително е да потърсиш такива.
Обаче нищо не писа за повърхностите на ексцентриците. Ако не са гладки, това ще причинио прекомерно стягане и смачкване на гуменото уплътнение та чак до срязване. За това препоръчвам клингеритови уплътнения. И може да пробваш с клингеритово + гумено (най-добре с мрежичка) или силиконово, като клингерита го сложиш към старите ексцентрици, а към смесителя, щото нов гуменото/силиконовото. И не знам къде ти е кривината в ексцентриците и ако е възможно на топлата вода само клингеритово уплътнение, това мисля е най-доброто решение.

Тема "Изчезна налягането при смяна на батерията на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: