Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Гмм - помощник
Здравейте, купих чисто нов моноблок на Видима и го монтирах. Възникна проблем с казанчето и най-вече в изспускащият механизъм. Когато натисна бутона да пусне водата реагира както си иска.
1. Понякога бутонът си остава натиснат и не може изобщо да се върне, при което водата си тече отдолу.
2. Друг път дори и да затвори, когато казанчето се напълни започва отново да тече.
3. Понякога дори бутонът да си реагира нормално, не може да затвори и пак тече вода долу в чинията.
Знам ,че има гаранция и трябва да се обадя в сервиз да пратят човек да го види, но ми се щеше ако е нещо елементарно като настройка или центровка да го направя сам. По-късно ще пробвам да кача и снимки. Някой ако има някаква идея на първо четене ще съм благодарен да сподели.
kozl - майстор
Най елементарното е да прочистиш под камбаната да не се е търкулнало нещо, примерно таблетка за WC. Ама таблеткатапвсе по некое време ще се разтвори и механизма ще се самопопоправи. Ако е нещо твърдо и неразтворимо ще се рее около камбаната и според зависи кок попадне под или до нея може да се случват подобни явления.
Прелива ли вода отгоре или когато изтича в чинията нивото е под преливника?
Гмм - помощник
Вода не прелива, нивото е под преливникa.🤔
Гмм - помощник
Прикачен файл:
0_20210812_102615.jpg
0_20210812_102615.jpg (75.38 KиБ) Видяна 1180 пъти
Прикачен файл:
0_20210812_102717.jpg
0_20210812_102717.jpg (79.67 KиБ) Видяна 1180 пъти
jekasus - майстор
Една снимка е повече от много думи .
Сивия поплавък не е монтиран правилно, трябва да е от горната част на рамото/червеното/, където има зъбчета.
brum - майстор
И при мен е така, но няма описаните проблеми. Мислех да го гледам тези дни, че бавно изтича. Моноблока е нов, на Видима. Дъщият механизъм като на снимката.

Та да добавя въпрос - може ли да се направи да изтича по-бързо?
kozl - майстор
чет авг 12, 2021 11:57 pmbrum написа:
И при мен е така, но няма описаните проблеми. Мислех да го гледам тези дни, че бавно изтича. Моноблока е нов, на Видима. Дъщият механизъм като на снимката.

Та да добавя въпрос - може ли да се направи да изтича по-бързо?
И ква е логиката поплавъка да е там, като контрата е извън обхвата на зъбите, т.е. нема контра :?
Аз отдавна се отказах от механизмите на Видима и изобщо от тези с поплавъци. Сега съм с алкапласт с 1 бутон. На алкапласта може да се регулира изходящия дебит и регулатора е под чашата. 2 цилиндъра с отвори се въртят един спрямо друг и като им съвпаднат отворите това е максималния дебит.
mcm - специалист
Не е регулиран механизма. На самите части от механизма има означения, с механизма трябва да има инструкция в нея една таблица, кое къде трябва да се постави в зависимост от височината на механизма в казанчето.



ако я няма, иди в някой магазин и я виж в кутията на резервните механизми. Миналата година сменях, и имах някъде на село, но не съм сигурен. Ако е налична ще снимам и другата седмица ще я кача.
chapara - майстор
Аз до сеага не съм срещал нерегулиран фабрично механизъм на Видима:? Слагам, връзвам за водата и всичко е наред, а съм монтирал да не кажа голяма дума, стотици. Някой си е играл с реглажите :-D :rolleyes:
iliya_i - майстор
пет авг 13, 2021 7:56 pmchapara написа:
Някой си е играл с реглажите :-D :rolleyes:
В момента е регулирано на 1/2 да пуска пълния обем. А после този поплавък подпира на дъното и пречи на клапата да затваря.

Тема "Проблем с изпускащия механизъм на чисто нов моноблок Видима" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: