Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
krasi92 - майстор
и инструкцията обикновенно е в кашона но пък трябва да се чете
brum - майстор
3 тоалетни купих на промоция в "месеца на банята" от Бриколаж. Нямаше инструкция за механизма в кашона.

Два от трите ги загледах и фабрично дойдоха с тоя сив поплавък точно там където е и на снимката. Явно ще ги разгледам като остане ред да видя как работят и ще отворя дебита до край.
i486 - специалист
чет авг 12, 2021 8:48 amГмм написа:
купих чисто нов моноблок на Видима и го монтирах.
Оттук тръгва проблемът. Нещата са прости на вид, но не винаги всеки може да се ориентира. И аз преди време така монтирах, течеше и недозатваряше. Накрая се оказа, че докато стягам една гайка отдолу под казанчето съм завъртял механизма вътре с около 30 градуса и оттам не работеше както трябва. После казват, че германците примерно били глупави и викали майстор за прости неща. В България почти всеки разбира от почти всичко и се открива Америка по 1000 пъти.
brum - майстор
В форума "Направи сам" си. Ако очакваш тук да викаме някой да монтира тоалетните ни си в грешка. Това което за мен би било правилно е човека със знания да ги сподели, за да могат другите да почерпят опит. Това правя тук - споделям което знам и питам което не знам.

А и да викна майстор - не мисля, че ще направи нещата по-добре от мен. Поне според последните ми наблюдения върху такива.
i486 - специалист
В общия случай си прав, но констатирам проблема на конкретния човек. Стигнал е до форума, защото не е повикал майстор в началото.
brum - майстор
Някой ще сподели ли инструкции за реглаж на този механизъм?

Като видях как се сваля механизма веднага свалих един от моите и не видях регулиране на дебита. Евентуално с малко тунинг и разширяване на отворите на основата която остава хваната за дъното на казанчето може да се постигне нещо в тази посока. За сметка на това зададох да се пълнят на максимум, че заводски пълнеха на около 2/3 (ако не и 1/2).
i486 - специалист
Регулиране? Мисля, че ги правят с идеята водата да се изсипва максимално бързо. Каква е логиката да може по-силно, но да го сложат на (или предвидят) слабо. Така че тунингът се състои в смяна на моноблока, стига да знаеш кой модел е по-успешен.
mcm - специалист
Ето го. Не се усетих че слънцето обърка малко снимката, имам го и в ПДФ но не се качва.

Прикачен файл

NP.jpg

Прикачен файл

NP1.jpg
brum - майстор
Благодаря! Има прескочени стъпки при монтажа при производителят. Не са скъсени шишовете с които се нагласят да работят копчетата. А това съм го виждал да прави проблем преди време - подпираха и понякога казанчето не успяваше да затвори след пускане на водата.

При мен съм вдигнал нивото за пълнене на максималното. Евентуално може още малко като се премести преливника с 1-2см нагоре. Заводски беше на около 1/2. След тази корекция почна да изтича приемливо.

Тоя поплавък от дясно (червеният) ми отне малко време да му разбера целта. А тя е (май) да задържи отвора от долу максимално време отворен. Ако е неправилно регулиран няма да се изпразва до край казанчето. Колкото по-ниско е толкова по-голяма част от водата ще изтече с максимален дебит.
iliya_i - майстор
ср авг 25, 2021 7:24 ambrum написа:
Тоя поплавък от дясно (червеният) ми отне малко време да му разбера целта. А тя е (май) да задържи отвора от долу максимално време отворен. Ако е неправилно регулиран няма да се изпразва до край казанчето. Колкото по-ниско е толкова по-голяма част от водата ще изтече с максимален дебит.
Този поплавък е за 1/2 нивото. Какъв е смисъла да имаш 2 бутона които ще изсипват едно и също количество вода при твоето "правилно" регулиране?

Тема "Проблем с изпускащия механизъм на чисто нов моноблок Видима" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: