Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

Въпрос от начинаещ - извинявам се, ако с някой термин не съм се изразил правилно 😄

Имам един казус с резбата/съединителя на тоалетно казанче - счупи се и част от резбата остана в отвора на стената. Резбата не се подава от стената и няма как да я захвана с френски ключ. Можете да видите повече на прикачената снимка.

Има ли начин да се развие, без да се разбива стената?

Благодаря предварително за съветите!

Прикачен файл

received_164892965662884.jpeg
yanko78 - специалист
Аз бих разпробил, внимателно, с малко по голямо свредло от дупката, но не прекалено голямо, за да не изяде резбата на основната арматура. После с някое шило, бих изчопкал остатъците от стария кран. Ако иваш метчик, може и с него внимателно да изрежеш остатъците.
MamaMy - майстор
Има едни тънки листове за ножовка. С помощта на такъв прерязваш по 1 мм дълбочина на две места и с тънък секач подгъваш на вътре. После с помощта на тесни клещи развиваш (изваждаш) останалото.
brick - специалист
съб авг 21, 2021 2:33 pmyanko78 написа:
Аз бих разпробил, внимателно, с малко по голямо свредло от дупката, но не прекалено голямо, за да не изяде резбата на основната арматура. После с някое шило, бих изчопкал остатъците от стария кран. Ако иваш метчик, може и с него внимателно да изрежеш остатъците.
Съмнявам се, че питащият разполага със свредло 17 или 18 мм, а още повече - с бормашина, на която да го сложи.
Но и без това този силов вариант е доста рисков - с голяма вероятност ще се компрометира преходът ПП > резба и тогава къртенето става неизбежно.

Иначе причина за аварията е "италианският" спирателен кран от чист "месинг", купен от кварталната железария...
mrsch66 - специалист
Това е правено с тефлонова лента набий вътре каквото имаш под ръка триъгълна пила или по-голяма отврека и с тръбен ключ ще тръгне теф.лента не държи като кълчища.Успех.
mrsch66 - специалист
Екстрактора е инструмент който трябва да си купи колегата тук става на въпрос как да си помогнем на момента а тефлоновата лента позволява развиване с подръчни средства.
Правил съм го многократно в комбинация от мненията на mrsch66 и MamaMy.

Тема "Счупен съединител/резба за маркуч на тоалетно казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: