Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте! Нов съм във форума. Преди 5 месеца банята в наследствен апартамент, в който до месец два трябва да се пренесат с жената и децата, беше цялостно ремонтирана. На теория всичко беше направено, както си трябва. Стените бяха изправени с варово-циментова мазилка, положи се хидроизолация и т.н. Вчера забелязах, че на едната стена фризовете са напукани, днес видях и няколко плочки на същата стена след доста взиране. Реално на плочките изобщо не личи, но фризовете са видимо на паяжина. Обадих се на Майстора и той твърди, че фаянса е некачестве и слабичък и лепилото при стягане е довело до този "ефект". Плочките са на Как Груп, модел Сара. Лепилото е церезит CM 12. Според майстора няма да протече, това никак не ме успокоява. Нов ремонт на тоя етап е изключен. Та питането ми е какво да очаквам от тук насетне? Може ли да има негативно развитие? Може ли да се напукат и останалите стени? Има ли вариант да се разлепят. На пода няма проблем. Принципно напуканите фризове са на стената със закачалки, кърпи, етажерки и половината "красота" остава скрита. Ако лепна и някои стикери около другите, ще скрия навсякъде дразнещата гледка. Но силно се притеснявам от развитие на проблема.
вт авг 24, 2021 10:13 pmchapara написа:
Некачествен фаянс!
Това е ясно. Но какво да очаквам? Ако си остане така, няма драма. Но дали няма да има негативно развитие?
goran67 - специалист
И аз имам такива плочки. Проблемът е само естетически.
ср авг 25, 2021 12:53 amgoran67 написа:
И аз имам такива плочки. Проблемът е само естетически.
Тоест, във времето нямаше развитие и задълбочаване на проблема?
vladtod - специалист
Ако напукването е като моите, нямаш дерт.

Прикачен файл

IMG-c406f45716dc39ebb7c7644af2d565ad-V.jpg
IMG-c406f45716dc39ebb7c7644af2d565ad-V.jpg (113.05 KиБ) Видяна 1029 пъти
ср авг 25, 2021 5:55 pmvladtod написа:
Ако напукването е като моите, нямаш дерт.
Нещо такова е. Мисля да сложа някакви водоустойчиви стикери да поскрие "красотата". Нещо с рибки, анимационни герои. Децата ще се радват. Банята е бяло и синьо, мисля, че ще отива.
Супер- морски мотив, контрастни апликации, детска радост- стига топлата вода да не свършва!
zz_stefanov - майстор
Можеш да приказваш че са от римско време :)

Тема "Напукани плочки какво следва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: