Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Neznam86 - напреднал
Баща ми прави пълен ремонт в банята и вече плочките са залепени (тръбите са отдолу), но се оказа, че явно тръбите са раздалечени и ексцентриците не пасват в добре - в смисъл може да се постави смесителя на 15 см, но стой накриво/под диагонал - просто явно тръбите са останали раздалечени по някаква причина, надявам се разбирате, аз не разбирам от ремонти и строителство и незнам как да обясня. предполагам, че с по-голям размер ексцентрици може би ще се получи, но в магазина, който е ходил баща ми са му казали, че имало само стандартен размер такъв. Така ли е наистина? Не би ли трябвало да има различни? Ако има откъде може да намерим?
Neznam86 - напреднал
нед сеп 19, 2021 9:50 pmkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/ekscentar-vrazka-kir ... na/p/14814
Това 40 mm дължината на ексцентрика ли е? Те и сегашните са малко над 40. Имах предвид да са по - дълги, а не едната част където се завинва да е както на снимката. Или по тоя начин става в по-горе описания случай?
krasi92 - майстор
не е дължина а разтояние от център до център.
radius - майстор
И аз те разбрах грешно като Краси, ама така е обяснено. Има удължители за стенната муфа всякакви размери. Евентуално с най-малкия 1см завит само на потъналата страна, ще стане.
XpacTa - специалист
Не, има различни дължини, но в повечето ВиК магазини троснато отговарят, че има само стандартни. Просто на хорицата не им се помага... Ако с удължител не става, като идея - може би ще стане с нипел 1/2 3/4:
Изображение
Neznam86 - напреднал
Ще сложа снимка, за да може да ме разберете по-добре: https://prnt.sc/1sxh2e8
Просто не се получава с ексцентриците в комплекта на душ системата.
Всъщност като говорих пак с баща ми каза, че дължината не била проблем - трябвало да са по-различни просто ексцентриците.
radius - майстор
Е кой е сложил плочките при това положение :shock: :shock: :shock:
С дълги ексцетрици като показаните от Краси ще стане, но трябва да се уцели правилната дължина и ще се виждат.
Не знам дали има тема за ВиК абсурди...
krasi92 - майстор
с тези от линка стават нещата.
brum - майстор
Разстояние център до център явно има според снимката по-горе.

Има и с различна дължина. Има стандартни и по-плитки от това което открих това лято. Ако ти трябва по-дълбоки се слага удължител, като минималният размер започва май от сантиметър.

При мен без удължител идваше късо, а с 1см удължител идваше дълго. Чудех се дали да пробвам "къс" ексцентрик и 1см удължител, но подходих по-радикално. Срязах декоративните капачки дето са между батерията и стената. Ама това е много пипкава работа - ламарината е тънка и покритието нежно. За да стане добре ползвах CNC рутер с диамантен диск за рязане (30мм диаметър), фиксирах капачката към масата и рязах с много ниска скорост на подаване, за да стане добър среза.

Тема "Само ''старндартен '' размер ли са ексцентриците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: