• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте. Наследих баня, на която подът е със смотан наклон, в резултат на което водата стои около сифона и бавно се отцежда през него. Съответно при къпане се завирява. Въпросът ми е - има ли как да се коригира наклонът, без да се кърти? Ако не, дали трябва целият под да се изкърти? Благодаря предварително :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 28, 2021 9:02 amGordon1 написа:
Здравейте. Наследих баня, на която подът е със смотан наклон, в резултат на което водата стои около сифона и бавно се отцежда през него. Съответно при къпане се завирява. Въпросът ми е - има ли как да се коригира наклонът, без да се кърти? Ако не, дали трябва целият под да се изкърти? Благодаря предварително :)
От наклона зависи водата да стигне до сифона
Как ще се отцежда зависи от самия сифон
По описание ми прилича на запушен сифон
Препарат и после проволка?
2metraninja - специалист
От обща строителна култура - може. Правиш нов наклон и лепиш нови плочки по пода и получаваш наклон без къртене. Но щом БАВНО се отича, според мен проблема е в канализацията/сифона - някъде има частично запушване. Или пък наклона на канализационните тръби не е ОК. В моята баня, когато се завирява, това е следствие от събрани топка косми, които за късмет (или може просто майстора да си е разбирал от работата) се събират на достъпно за отпушване място и периодично вадя топката косми.
вт сеп 28, 2021 9:10 amn_a написа:
По описание ми прилича на запушен сифон
Препарат и после проволка?
По-скоро проблемът е, че наклона не довежда водата директно в сифона, а "около" него, така че трябва да се събере вода, която да прелее в него :( Довечера ще направя снимки да покажа
kozl - майстор
А каква е вратата на банята, че без къртене като се задигне наклона, вероятно ще трябва да се преработва и вратата?
2metraninja - специалист
вт сеп 28, 2021 9:38 amGordon1 написа:
вт сеп 28, 2021 9:10 amn_a написа:
По описание ми прилича на запушен сифон
Препарат и после проволка?
По-скоро проблемът е, че наклона не довежда водата директно в сифона, а "около" него, така че трябва да се събере вода, която да прелее в него :( Довечера ще направя снимки да покажа
Един колега ми беше казал нещо за слагането на сифона и ограждането му с плочките - колко вода се събира и точно около отвора на сифона, или в по-широка област?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 28, 2021 9:38 amGordon1 написа:
вт сеп 28, 2021 9:10 amn_a написа:
По описание ми прилича на запушен сифон
Препарат и после проволка?
По-скоро проблемът е, че наклона не довежда водата директно в сифона, а "около" него, така че трябва да се събере вода, която да прелее в него :( Довечера ще направя снимки да покажа
Това дали значи, че наклонът е ОК, но сифонът е монтиран по-нависоко?
Имаш ли ъглошлайф, да прорежеш каналче в ръба на сифона? :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 28, 2021 9:38 amGordon1 написа:
Довечера ще направя снимки да покажа
Първо снимка на сухо, снимка отблизо, снимка отдалеч...
Здравейте,
ето и снимки.

На тази с джапанката се вижда как водата стои около сифона и към тоалетната чиния, вместо да се оттича нормално към сифона.

Прикачен файл

IMG_20210928_165842-min.jpg

Прикачен файл

IMG_20210928_165758-min.jpg

Прикачен файл

IMG_20210928_165741-min.jpg
Jacomo - специалист
Грешен монтаж на грешен сифон. Евентуално може да се преправи с подмяната на 4те полочки и позициониране на сифона в средата им, но трябва да се погледне от майстор плочкаджия.
  • 1
  • 2

Тема "Коригиране наклон на под баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: