• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Снимките казват само едно - пълен ремонт на пода.
Малко време остава да текне при комшиите отдолу, ако има такива...
chapara - майстор
вт сеп 28, 2021 7:17 pmjekasus написа:
Снимките казват само едно - пълен ремонт на пода.
Малко време остава да текне при комшиите отдолу, ако има такива...
👍👍👍
Hoвoceлckи - майстор
Като гледам така оформения кръг, ми се струва, че сифонът е повдигнат, след като е почти в самия му център. Плочките около него си имат точния нужен наклон (логично). От това, че не е на 4(те) ъгъла следва да се задържи нищожно количество вода в дясно между него и самия край на плочката (теоретично). Някога не се спазваше това правило. Имам подобно (неправилно) изпълнение от време "оно", но няма видимо задържане на водата точно там. Ефектът е по-скоро естетически и за подчертаване майсторлъка на майстора.
Понижаването на нивото на сифона ... мисия не невъзможна, но ... не всеки би свършил работата.
Шегата на колегата за прорязване на каналче с флекса ми се струва актуална (за проба и "временно").
Прикачен файл:
IMG_20210929_012723 (1).jpg
Във всички случаи първо провери за запушване.
Оттичането след време говори за оттичане около сифона :callsign: и както казаха колегите, е въпрос на време да избие на долния етаж (ако има такъв).
2metraninja - специалист
Аз пък каквото виждам е обикновено запушване на сифон/канализация. (освен мундарското изпълнение на самия сифон)
ОП, направи следния експеримент, който ще потвърди или изключи полузапушен сифон/канал. Налей в една кофа вода и сипвай на тънка струя точно в сифона и гледай какво става. Ако водата моментално изтича надолу без да се пълни сифона и цялата кофа се отече така, значи тръбите/сифона си работят нормално и проблема е в наклоните на плочките. Ако обаче сифона се напълни с вода веднага - значи е запушен сифона. Ако пък отнеме 1-2-3 или повече секунди докато водата прелее през сифона, значи е запушена тръбата някъде по-надолу.
Благодаря на всички отзовали се. Ще пробвам първо да поръчкам сифона със спирала да видим какво ще излезе.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 29, 2021 9:38 amGordon1 написа:
Благодаря на всички отзовали се. Ще пробвам първо да поръчкам сифона със спирала да видим какво ще излезе.
ПисАх, първо каналин/сода каустик, после спиралата
Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Коригиране наклон на под баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: