Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
valentyno - напреднал
чет окт 07, 2021 8:16 pmДимитър Димов написа:
Замислял ли си се че може и сифона на душ-кабината да е проблема,след като е на съседната стена.От къде знаеш че е пробойна,а не проблем с наставките на колена,сифони и...
Не съм сигурен, но пък сега ме озари една идея. Уверен съм, че е влага от мръсния канал, което значи, че пробойната или проблемната снадка, може би е долната част. Ако подсуша добре и излея една шише лепило за ПВЦ тръби? То ще иде в най-ниската точка, може би където задържа вода и овлажнява замазката и се надявам за залепи. Днес купих камера за телефона, така наречения ендоскоп, ще го напъхам, да видя какво става.
kozl - майстор
Лепило за PVC може да помогне ако е сухо и чисто. По каналните тръби се лепи слуз. Нея ли ще лепи лепилото :?
Lutchezar - майстор
съб окт 09, 2021 9:08 pmvalentyno написа:
.....
в най-ниската точка, може би където задържа вода...
....
Най-ниската точка в която се задържа вода е сифонът. Каква е тази канализация която задържа вода? Трябва да имате запушване някъде за да задържа.
Интересно ми е дали с ендоскопа ще го намерите, би било интересно ако споделите снимки на подзрителния участък.
Димитър Димов - специалист
нед окт 10, 2021 7:02 pmLutchezar написа:
съб окт 09, 2021 9:08 pmvalentyno написа:
.....
в най-ниската точка, може би където задържа вода...
....
... би било интересно ако споделите снимки на подозрителния участък.
Веднага след като видях темата му писах че няма да е лошо да качи снимки,но човека си е решил че трябва да го направи по неговият си начин и чака одобрение и ръкопляскания за новаторството и рационализацията която ще изнамери във ВиК сектора.
Lutchezar - майстор
Разбирам автора, направил си е хубава баня с мерак и не иска да я руши. Затова търси. Потресаващо беше че е вадил тухли от стена за да види тръбите и да пипне замазката. Това с фибрана е лоша работа. Но явно няма хидроизолация по пода и стените, тогава щеше да е по-лесно, а и със сигурност нямаше да избива по стените на съседни стаи. За следващия ремонт на баня ще знае. Много е важно тези с Термокамерата да са действащи водопроводици, а не някой дето си е купил термокамерата и си изкарва джобните с нея. Ще следя темата с интерес.
valentyno - напреднал
пон окт 11, 2021 1:21 pmДимитър Димов написа:
нед окт 10, 2021 7:02 pmLutchezar написа:
съб окт 09, 2021 9:08 pmvalentyno написа:
.....
в най-ниската точка, може би където задържа вода...
....
... би било интересно ако споделите снимки на подозрителния участък.
Веднага след като видях темата му писах че няма да е лошо да качи снимки,но човека си е решил че трябва да го направи по неговият си начин и чака одобрение и ръкопляскания за новаторството и рационализацията която ще изнамери във ВиК сектора.
Благодаря, че се отзоваваш, но каква снимка очакваш. Да видиш цвета на плочките ли? Обясни ми, каква снимка да ти пратя. Рентген нямам, за да се видят тръбите.....!
valentyno - напреднал
пон окт 11, 2021 10:01 pmLutchezar написа:
Разбирам автора, направил си е хубава баня с мерак и не иска да я руши. Затова търси. Потресаващо беше че е вадил тухли от стена за да види тръбите и да пипне замазката. Това с фибрана е лоша работа. Но явно няма хидроизолация по пода и стените, тогава щеше да е по-лесно, а и със сигурност нямаше да избива по стените на съседни стаи. За следващия ремонт на баня ще знае. Много е важно тези с Термокамерата да са действащи водопроводици, а не някой дето си е купил термокамерата и си изкарва джобните с нея. Ще следя темата с интерес.
Термокамерата показва теч (така ми обясниха двама, на които се обадих, а единия поканих да види), аз имам едно минималистично количество влага, което се вижда, само когато долепя гардероба на стената. Оставя ли пролука, за да се проветрява и влагата успява да засъхне. Но тук идва проблема, на стената има гардероб, който няма как да не е прилепен към стената. Тук пък се отвори възможност, да разбия стената, за да стигна до тръбите, за да елиминирам и малките съмнения за теч, макар че слагахме и манометър. А фибрана съм сложил, заради подовото отопление. И да, вкарал съм много пари и то сравнително скоро, умът ми не побира - къртене отново.
jekasus - майстор
Качи снимки на целия под. Всички ъгли под-стена, и най вече вътрешния ъгъл в душевата зона, задължително отблизо.
Подов сифон, със и без капачка.

Няма теч, който да ми се опрял, дори да нямам термокамера.
Тогава, вероятно/може би/ ще отърва от голямото къртене...
Димитър Димов - специалист
На предишната страница лъчезар ти е писал какви да са снимките,сега още един ти обяснява какви да са.Ти си знаеш какво е разположението,къде е влагата и др. разни безобразни,а ние искаме снимки за да добием представа за какво иде реч.'ного ми е зор какви са ти на цвят плочките.Сипвай лепилото в канала и приключвай сагата.
chapara - майстор
На 90% е сигурно, че ако има моноблок сте пробили тръбата на сифона и то вероятно от горе и отдолу. И да сипваш лепило мисията е невъзможна, освен че скоро ще намалее и оттока на сифона от натрупани косми.

Тема "Влага от мръсния канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: