Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
valentyno - напреднал
Здравейте, както си личи и от заглавието, установих, че наличието ми на влага в жилището на стена съседна на банята идва от канала. Най - вероятно пукнатина в тръбата, не добра снадка или нещо подобно, установих с помощта на двама ВиК техници. Тяхната препоръка е да разкъртя пода и да търся проблема, но банята ми е на 2 години, умът ми не го побира. Та въпросът ми е, някой чувал ли е за препарат и/или метод на запушване, нещо, като добавките за течове в автомобилните радиатори? :?:
Димитър Димов - специалист
Ако проблема е от канала на пода би трябвало тези под теб да ти кажат че им е ''избило'' влага на тавана,а не по твоята стена.Как техниците установиха че това е проблема?А ако качиш и снимка тогава все някой ще ти даде адекватен съвет.
jekasus - майстор
На 90% не е канализация.
често протичат удължители, които са скрити зад плочките/и още много-много/, и ако не са проверили със помпа за проверка на налягане, значи нищо не е проверено, че да се каже - кърти...
valentyno - напреднал
вт окт 05, 2021 8:33 pmДимитър Димов написа:
Ако проблема е от канала на пода би трябвало тези под теб да ти кажат че им е ''избило'' влага на тавана,а не по твоята стена.Как техниците установиха че това е проблема?А ако качиш и снимка тогава все някой ще ти даде адекватен съвет.
Снимка да кача, на кое? От долу няма влага(съседите), вече проверих! Над плочата има изравнителна замазка, 2 см фибран, още една замазка и съответно плочките. Влагата у нас е на стена съседна с душ кабината, в ниското. Извадихме тухлите в стената за да стигнем до тръбите, течове няма. Замазката на пода е влажна, до там стигам през съседната стая.
valentyno - напреднал
вт окт 05, 2021 9:23 pmjekasus написа:
На 90% не е канализация.
често протичат удължители, които са скрити зад плочките/и още много-много/, и ако не са проверили със помпа за проверка на налягане, значи нищо не е проверено, че да се каже - кърти...
Проверихме с манометър! Използвахме и термо камера, стигнахме и визуално до тръбите, няма и наченки на влага. Проблема не е в чистата вода.
Lutchezar - майстор
Интересно, струва ми се че всичко наоколо е лесно за къртене и оглед, освен банята :) ...
Направете 1-2 снимки и върху тях схематично надраскайте къде какви тръби минават, какви връзки има: колена, тройници сифони. Вие си го имате наяве и в главата, но останалите трудно можем да си представим каквото и да е.
Термокамерата показа ли нещо което да насочва?
kozl - майстор
И що да не е от канала :?
Видеодиагностика във Ф50 откри дюбел от структурата пробил PVC- то. Нова баня- нов ремонт. Долните съседи нямаха оплаквания. Влагата и тук се прояви до стена на банята. Поради липса на резервни плочки смениха се всички плочки.
У нас пък течеше от сифоните на горната бяня, само като се къпят. Водата се навирва по кухините и после се оттича от там. Така се заблудих преди години и си поразбих банятя, за да вида, че теча иде отгоре, но при мен явно добре замонолитено и го навирва в замазката и куфарите около тръбите. И доста време мина докато пробие и изпищяха и долните комшии.

Та с този фибран м-у двете замазки водата може да плъзне на доста площ.

И понеже вече съм се срещал с десетки течове, често резултата от теча се проявява видимо, на разстояние от причината. Т.е. де го чукаш де се пука.
valentyno - напреднал
Малко се отместихме от основното ми питане, благодаря на отзовалите се. Както казах, проблема е локализиран, питането ми е, дали някой е срещал лепило, което да пусна в канала и да залепи малки пробойни. Нещо, като добавките в автомобилните радиатори? :?:
iliya_i - майстор
чет окт 07, 2021 5:52 pmvalentyno написа:
дали някой е срещал лепило, което да пусна в канала и да залепи малки пробойни. Нещо, като добавките в автомобилните радиатори? :?:
Няма такова лепило. Всичко пуснато в канала минава и заминава без да се задържа.
В автомобилните радиатори е точно обратно. В затворена система са и течността там циркулира, а не се изтича в канализационната тръба.
Димитър Димов - специалист
Замислял ли си се че може и сифона на душ-кабината да е проблема,след като е на съседната стена.От къде знаеш че е пробойна,а не проблем с наставките на колена,сифони и...

Тема "Влага от мръсния канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: