Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lutchezar - майстор
Влагата зад гардероба ме навява на мисълта за конденз. И задължително зад гардеробите се оставя място за вентилация!
valentyno - напреднал
Тъй като започнах темата преди време, изчаквах да мине време, че да обявя крайния резултат. За сега елиминирах влагата, пиша за сега, защото не съм сигурен, колко време ще издържи приложения от мен метод. Все пак ще опиша интервенцията, която приложих, има я някъде по-горе в темата, но все пак. В магазин за ВиК части, взех лепило за PVC тръби, което не се разширява и не действа като пяна, предварително го загрях в микровълновата печка, за да е течно, като вода. С малка фунийка излях директно след подовия сифон към канала, изчаках 1 ден без да използвам душа и така. Вече повече от месец не забелязвам влагата, която имах до сега. Благодаря на отзовалите се!
brum - майстор
Поздравления за резултата :) !

Би ли споделил дали имаше подготовка на каналите преди това? Измиване с вода под налягане или почистване с четка?
valentyno - напреднал
пон фев 21, 2022 2:51 pmbrum написа:
Поздравления за резултата :) !

Би ли споделил дали имаше подготовка на каналите преди това? Измиване с вода под налягане или почистване с четка?
Благодаря, подготовката включваше 1лт. препарат за почистване на канали. Това нещо го направих вечерта, за да има време през нощта да изсъхне, а самата процедура по залепване я направих на следващия ден.
muhala - майстор
Напълно е възможно. При нас на таваните се появи влага, която стигаше по един комин чак до първия етаж. Оказа се, че това се получава от спукана муфа на каменинова тръба и цялата вода, която минава от там е единствено от коденза, защото нагоре няма бани и тоалетни.
Доста години си мислехме, че проблема е от банята на 4етаж.

Тема "Влага от мръсния канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: