Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
naB4o - специалист
От закона за управление на ет. собственост. По подобен начин 67+% желаеха да сменим централните водопроводи и да прекарат топла вода. И нежелаещите участваха в общите разходи, но не си пуснаха топли водомери, и не плащаха за това. По подобен начин друга фирма пък осра общите междуетажни пространства.
ср окт 13, 2021 4:30 pmi486 написа:
А дали запушването е следствие на решение и желание или просто "така се получи", т.е. некадърност?

Щом имаш прозорец в банята, слагаш вентилатор на него, който се затваря евентуално.
Лошото е ,че когато си бях в БГ, видях да шетат около блока различни видове майстори, камиони и т.н. Имах някакво съмнение, че ще правят нещо по покрива, но работниците не искаха да ми дадат информация. Ремонта на покрива на сградата почна малко след като заминах и това което са направили е да усвоят част от покрива и да го обособят като подпокривно офисно пространство. Сиреч, там където са били въздухоотводите, сега има офиси. Не ми е ясно точно как изглежда картинката, но скоро се прибирам и мисля да почна да задавам въпроси.

Единственото ми притеснение е по-скоро да не губя твърде много топлина проветрявайки...особено през зимата и че въпреки проветряването, което ще правя, ще има много остатъчна влага в апартамента. Хич не ми се иска да дупча стената и да монтирам вентилатори с клапи и т.н, но ако няма друг избор ще го направя. Надявам се, че има поне още един човек , в ситуация като моята, и ще сподели наблюдения.
ср окт 13, 2021 4:56 pmnaB4o написа:
От закона за управление на ет. собственост. По подобен начин 67+% желаеха да сменим централните водопроводи и да прекарат топла вода. И нежелаещите участваха в общите разходи, но не си пуснаха топли водомери, и не плащаха за това. По подобен начин друга фирма пък осра общите междуетажни пространства.
Ясно. Благодаря за ценната информация. Ще се допитам до и без това малкото комшии, които имам и ще видя как да процедирам, когато се върна в БГ.

Поздрави !
krasi92 - майстор
Ако се стигне до дупчене на стената си сложи https://bauhaus.bg/rekuperator-toploobm ... 80/p/15941 и готово
пет окт 15, 2021 11:00 amkrasi92 написа:
Ако се стигне до дупчене на стената си сложи https://bauhaus.bg/rekuperator-toploobm ... 80/p/15941 и готово
Това ми трябваше! Благодаря! Скъпа идея, но много хубава. Харесва ми !

Поздрави !
Svetoslavoff1 - майстор
Myr4is, в кръга на шегата разбира се, но май си фен на - "що да ми е лесно като може да ми е трудно" :) . Мислиш ли, че ако имаше смисъл, такива сръчковци като шоп и чапара щяха да "отсвирят"(извинявай за жаргона) прозорчетата на баните си?
Успех и суха баня, който и вариант да избереш!
съб окт 16, 2021 2:06 pmSvetoslavoff1 написа:
Myr4is, в кръга на шегата разбира се, но май си фен на - "що да ми е лесно като може да ми е трудно" :) . Мислиш ли, че ако имаше смисъл, такива сръчковци като шоп и чапара щяха да "отсвирят"(извинявай за жаргона) прозорчетата на баните си?
Успех и суха баня, който и вариант да избереш!
То цял живот така ми върви :-D Щеш, не щеш, ставаш фен :-D

В крайна сметка, от цялата дискусия не ми стана много ясно дали да дупча стената на банята или бих се разминал само с едното проветряване :?:

Няма ли друг ентусиаст като мен, който си мисли, че всичко ще е окей, ако не сложа вентилатор?
Много кофи с пари наринах в този ремонт и не ми се иска всичко да иде по дяволите, щото не съм си направил сметките както трябва. Интуицията ми казва , че трябва да дупча стената и да сложа вентилация, но не мога да намеря вариант, който да ми харесва. Това с рекуператора ми харесва като идея, но не знам дали работи ефективно. Убеждавам се, че в БГ понякога е болезнено трудно да намериш качествена техника. Или нещо старо ти го продават за ново, но на SALE -33% , или въобще не можеш да намериш нещо качествено, или новото е брутално скъпо с +300% надценка..
Andri01 - майстор
В апартамента на родителите ми,в който живях до скоро ,проветряването на банята ставаше чрез прозорчето. Просто зимата вратата и се затваряше. И така е от 65-та година и досега. Никога не е имали проблем с влага в самия апартамент. Пробвай варианта тази зима и ако не ти хареса - слагай вентилатор на едното крило на прозореца.
i486 - специалист
Вентилатор на прозореца. Когато не работи, той пак е почти като отвор 100мм - същата вентилация като вече запушената, само дето ще влиза малко повече студ. Но все пак не е като да държиш целия прозорец отворен.
chapara - майстор
Сори.


Ти още ли не си продупчил🤤🤤🤤 Аз до Малдивите отидох и се върнах, а ти още мислиш🤣🤤
Последна промяна от chapara на нед окт 17, 2021 6:06 pm, променено общо 1 път.

Тема "Без вентилация в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: