Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
5kof - специалист
Това успях да видя и снимам.

Прикачен файл

теч в банята.jpg

Прикачен файл

теч в банята3.jpg

Прикачен файл

теч в банята 4.jpg
теч в банята 4.jpg (113 KиБ) Видяна 800 пъти

Прикачен файл

теч в банята 2.jpg
miliad - майстор
Играл съм го тоя филм. Но. Тези щрангове са общи части. С комшията се хващайте, организирате спешно събрание и ремонта се плаща от всички във входа. Ако имате свестен домоуправител и пари в каса и без събрание става. То комшията ще е най-пострадалия.
П. С. Сега видях снимката. Теча не е ли от заварката на отклонението?
5kof - специалист
Да. оказа се, че течът е от заварката на съединението, което отива към лирата. За сега това, което направих е, че спрях водата към тази магистрала. Та се питам дали има шанс да изтече тази тръба и като няма подаване на вода да престане и изтрае до пролетта. В блока има няколко бебенца и не ми се ще да празня инсталация и създавам дискомфорт на родителите им. :?
chapara - майстор
Щом си спрял щранга нищо няма да източвате освен него. Резват се тръбите, сменяте, отваряте и той автоматично се пълни! Точка по казуса. После кой каквито лири иска да слага. Новите тръби влизат в дупките на отрязаните понеже ще са по тънки.
chapara - майстор
И да допълня от опит. Спрял си щрага но не си го отписал при топл.счетоводител и през сезона ще си го плащате като дялово разпределение.
5kof - специалист
Съжалявам, просто съм пропуснал да отбележа. Лирата свалих преди 6-7 години, извиках техник от топлинното счетоводство и този уред е снет от отчет. Реално тази отоплителна магистрала никой не я ползва. Миналото лято уговорих всички да я резнем и махнем Бяха съгласни. Сутринта преди операцията собственичката на първи етаж каза, че си е променила мнението и не иска да пипаме нищо. И........
chapara - майстор
Е ако текне дано стигне до комшийката😁😁😁
kozl - майстор
чет окт 14, 2021 3:56 pm5kof написа:
Съжалявам, просто съм пропуснал да отбележа. Лирата свалих преди 6-7 години, извиках техник от топлинното счетоводство и този уред е снет от отчет. Реално тази отоплителна магистрала никой не я ползва. Миналото лято уговорих всички да я резнем и махнем Бяха съгласни. Сутринта преди операцията собственичката на първи етаж каза, че си е променила мнението и не иска да пипаме нищо. И........
То за това се прави общо събрание е протокол от събранието. После бля- бля, искам, не искам.
И дано държат крановете та да спре теча.
А щом е само на първия етаж може да се прекъсне до там, до нейната лира и нагоре да не продължава.
tundrata93 - специалист
Но как направи последното свързване на тръбата
Lutchezar - майстор
Приятел взе такова лепило днес да пробва да запуши теч от радиатор.
Не е скъпо, може да пробваш, въпреки че при мен никога не се е получавало подобно лепене, но тръби не съм лепил😂
https://markita.net/lepilo-epoksiden-ki ... icqll.html
Прикачен файл:
lepilo_epoksiden_kit_za_kanalizacii_35g_technicqll.jpg
lepilo_epoksiden_kit_za_kanalizacii_35g_technicqll.jpg (72.46 KиБ) Видяна 524 пъти

Тема "Помощ за теч от тръба в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: