• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

реших да си монтирам сам хигиенен душ в банята, и тъй като няма допълнителни изводи за топла и студена вода, и тоалетната е до мивката разклоних с тройници двата потока под мивката и сложих термостатичен вентил, който се наглася ръчно на желаната температура. Всичко работи както искам с едно изключение, капе вода директно от слушалката на душа, която е монтирана за термостатичния вентил без смесител. Предполагам, че проблема идва от постоянното налягане към слушалката (която се пуска със копче). Въпросът ми е, дали понеже слушалката е 15лв от един големите строителни магазини е проблема, и ако я сменя дали това ще спре? Или съ объркал някъде конфигурацията преди нея и трябва да се добави някакъв друг компонент за да налягането да не отива в нея? За съжаление няма как да сложа батерия или смесител защото няма къде да се монтират без да имам изводи за топло и студено.

Добавям и няколко снимки за ориентация:
https://1drv.ms/u/s!AtB_VggpmhjMgcRP2n_ ... w?e=MkWgqd
https://1drv.ms/u/s!AtB_VggpmhjMgcRQMdT ... g?e=090tax
ky-kyy - майстор
Ползвай ибрик, махай ги тия капещи слушалки :)

Изображение
jekasus - майстор
Ludwig написа:
За съжаление няма как да сложа батерия или смесител защото няма къде да се монтират без да имам изводи за топло и студено.
https://www.vidima.bg/kolektsii/smesite ... AA-217270p
Идеален си в този случай - мивка до клекало.
Изпълнението ти за скрит гигиеничен душ е на любителско ниво, по принцип изискват клапан/нормално затворен/ и редуктор, за да намали дебита на водата, в по елитните изпълнения още един клапан/нормално отворен/ за да махне излишното налягане в шлауха на на този смесител.
Използва се осв на тоалетна/баня, или датчик за движение, има и други варианти.
съб окт 16, 2021 9:27 pmjekasus написа:
Ludwig написа:
За съжаление няма как да сложа батерия или смесител защото няма къде да се монтират без да имам изводи за топло и студено.
https://www.vidima.bg/kolektsii/smesite ... AA-217270p
Идеален си в този случай - мивка до клекало.
Изпълнението ти за скрит гигиеничен душ е на любителско ниво, по принцип изискват клапан/нормално затворен/ и редуктор, за да намали дебита на водата, в по елитните изпълнения още един клапан/нормално отворен/ за да махне излишното налягане в шлауха на на този смесител.
Използва се осв на тоалетна/баня, или датчик за движение, има и други варианти.
Благодаря за линка и обяснението, това изглежда много по-добре от свободните съчинения, които съм направил. Трябваше преди да се захващам с това да питам тук, нооо сега поне ще имам един резервен термостатичен вeнтил :-D
muhala - майстор
Аз купих един подобен от Лидъл преди много време. Сложих го в тоалетната, за да мием тоалетната. Само студена вода е пусната на него.
И моя капе по малко. В комплекта имаше едно нещо като тройник, което се монтираше на смесителя на чучура. Това капене е направено нарочно. Някакси работеше този тройник, така, че като пуснеш водата да тече в мивката, а като натиснеш копчето на душа, да спре водата към мивката.
Може да си минтираш един смесител под мивката и да решиш проблема.
MamaMy - майстор
Там където излиза меката връзка от термостата сложи сферичен кран. Не разваляй нищо. Ще пускаш налягането при влизане само при нужда. Другия по-скъп вариант Джеки го е споменал. Ел. магнитен вентил на мястото на този кран. Тока му свързан към осветлението. Светваш лампата и има налягане.
muhala - майстор
съб окт 16, 2021 11:19 pmMamaMy написа:
Там където излиза меката връзка от термостата сложи сферичен кран. Не разваляй нищо. Ще пускаш налягането при влизане само при нужда. Другия по-скъп вариант Джеки го е споменал. Ел. магнитен вентил на мястото на този кран. Тока му свързан към осветлението. Светваш лампата и има налягане.
Задължително ДТЗ, иначе може да те шибне ток баш където не искаш.
chapara - майстор
То си има готови тоалетни дъски за тая работа, само ги монтираш и закачаш водата, па вие си съчинявайте. Мият предници, задници, а по скъпите масажират и сушат😎
Chefo77 - майстор
Аз също съм взел вода с тройници от свръзките на мивката в банята и съм монтирал батерията на стената на шкафчето. Вместо чучура съм сложил направо маркуча и самия душ (30-ина лева, Идеал Стандарт). Батерията е 20-30 лева, евтина.
Нищо не капе.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с хигиенен душ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: