Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
plamen__ - помощник
Здравейте,

Имам окачен таван в банята от гипсокартон (на Кануф диамант). В момента е на ниво Q1 като за фугите е ползван зеленият Унифлот. Иска ми се да се минат и поне 1-2 ръце цялостна шпакловка преди боядисването, само че не знам с коя шпакловка би било най-добре. На Super Finish и на Fill & Finish пише, че са за помещения с нормална влажност и не знам дали, ако е с тях, то няма след време да създаде проблеми, въпреки че боята отгоре ще е специална за мокри помещения и би трябвало да ги защитава.

Някакви идеи какво мога да ползвам - пак зеления Унифлот или да карам на полимерната и да не се притеснявам :)
muhala - майстор
У дома банята е шпаклована с Knauf Superfinish (зеления капак). Никакви проблеми вече 5 години.
krasi92 - майстор
Караи си със зеления. Екскюзми ама какво е ниво кю1
jekasus - майстор
пет ное 19, 2021 6:47 pmkrasi92 написа:
Караи си със зеления. Екскюзми ама какво е ниво кю1
Кю 1, 2, 3, 4 - ниво качество по немския ДИН за гладкост на мазилки и шпакловка . Първото е хастар по- нашему, последното е идеална шпакловка за боя.
plamen__ - помощник
Благодаря за съветите!

А видях, че кнауф предлагат и Uniflott Finish, който е в баки и е готов за ползване директно като имат и от зеления. Не успях да го намеря в България, но мога да си го поръчам и до 1 седмица да дойде от Германия.

Някой да го е ползвал случайно?
plamen__ - помощник
@krasi92 - под “зеления” имаш предвид зеления капак (Superfinish-a) или зеления унифлот?

Тема "Шпакловка на таван от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: