• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
съб мар 12, 2022 11:57 pmLutchezar написа:
Има няколко спеца във форума, изчакайте да видят изпълнението и тяхното мнение.
След като вече им е платено е редно да го довършат безплатно.
Нямам обяснение защо така се е получило, може и да има проблем някакъв с материали и технология.

Пуснете им тези снимки на Вайбър и ако откажат да дойдат бързо им кажете че със същите снимки ще потърсите истински майстори за да го направят както трябва. Ако си държат на репутацията би трябвало да дотичат на момента.
Да, благодаря, вече го направих.
Казаха, че било невъзможно да оставят такива дупки, но ще дойдат към края на седмицата (работят на друг обект) да оправят нещата.
Първоначално говореха за някакъв силикон, отказах - искам да се пефугира там,
където е проблемно и че този път искам да наблюдавам процеса.
Обещаха да дойдат, не са говорили за пари - не смятам, че е редно да искат.
На мен ми прилича на бързане в последния момент. Другият вариант е труден достъп - все на такива места е.
kozl - майстор
съб мар 12, 2022 7:35 pmKirova_B написа:
Здравейте,

Преди две седмици приключих основен ремонт на баня и тоалетна - две отделни помещения.
Стандартна софийска панелка, края на 60те.
Майсторите бяха много, много препоръчани от техен стар клиент, ползвал услугите им с години.
Работиха бързо и чисто, на пръв поглед всичко ОК, само на тук-таме фугите по-плътни отколкото на други места,
неприятно, но не драматично.
Докато не намерих точки, където фугите са изронени (вече) или пък просто не добре запълнени от самото начало.
Все на места, които не се виждат на пръв поглед - при каса на врата, в една ниша във WC-то, ниско долу,
мънички дупчици между пода и стената в банята. (прилагам снимки)
За да ги намеря се наложи да пълзя из банята, светейки с телефона.
Тези, които са при душа временно запуших с теракол, за да не прониква влага.

Обадих се на майсторите, обещаха да дойдат (края на другата седмица) и да оправят белите.
Въпросите ми са:
- може ли да се коригират само проблемнтие участъци, или трябва цялостно префугиране?
След ремонта на двете помещения джоба ми е значително изтънял и едва ли ще мога да си позволя цялостно префугиране
- мога ли да си го направя сама, като запълня дупките с фигираща смес? Не че нещо, ама взех да се притеснявам каква ще я свършат майсторите :) Трябва ли да изчегъртам фугата по цялата дължина на плочката или може само около проблемният участък?
- има ли как да разбера дали има други проблеми, които не са видими, просто защото са зад плочките? Недобре залепени плочки, проблемен водопровод (вестени са душ и мивка, свеняни са тръби към кухня), потенциални места за течове (на пода и на височина една плочка има хидроизолация)?
Това с теракола твое дело ли е или е зарязано от мАсторите?


Изображение


Освен замазаната с теракол фуга тука виждам и разминаване на нивата и изобщо ми се струва, че не е фугирано, а пропуснато.
Обаче фугите трябва да се зачистват докато лепилото не е набрало якост. После става трудно и опасно за плочките. И при изчегъртването на лепилото или на фугиращата смес във фугата става опасно да не се отронят парченца от ръбовете на плочките като на тази снимка:


Изображение


И тука се вижда разминаване на нивата и може би да е фугирано и вече напукано. Така става ако не се изчака лепилото на плочките да се втвърди добре и фугата е широка.


Изображение


Това пък ми прилича на зле силиконирано по фугата под/стена. Е щом има хидроизолация на пода и на плочка височина, да се надяваме, че е по-качествено положена от тва де е на снимките с плочките и няма да проникне към съседа по долу :? Освен тва плочката е отрязана зле, не по права линия и това са "пещерите" във фугировката под/стена.


Тука това синьото ми се струва, че е дърво. Е ако да, тука трябва да се фугира с еластична фугировка - силикон. Иначе ще се спука. Но изобщо този детайл е зле. Личи стария силикон по синьото и обелена боя. А и тези цветове аз лично не ги възприемам един до друг.


Изображение
Здравейте, благодаря за включването и изказаните мнения.
нед мар 13, 2022 10:51 amkozl написа:
Това с теракола твое дело ли е или е зарязано от мАсторите?

Мое дело, имаше едно местенце точно под душа, страх ме беше да оставя дупка.
Прилагам снимка как изглежда сега.
нед мар 13, 2022 10:51 amkozl написа:
Освен замазаната с теракол фуга тука виждам и разминаване на нивата и изобщо ми се струва, че не е фугирано, а пропуснато.
Обаче фугите трябва да се зачистват докато лепилото не е набрало якост. После става трудно и опасно за плочките. И при изчегъртването на лепилото или на фугиращата смес във фугата става опасно да не се отронят парченца от ръбовете на плочките като на тази снимка:
Фуга е, на снимката цветът изглежда сив. Мястото е кофти - в кьоше, пред него са тръбите на щранговете.
Не че е извинение, но е възможно обяснение - било им е трудно да стигнат дотам, може би са решили, че я се види, я не, такива неща.
Имам и усещането, че за малко не им е стигнала фугиращата смес и са решили да се не харчят за нов пакет, от който ще отиде малко и заради цвета няма да могат да ползват при друг клиент.
Колко време му трябва на лепилото за да набере якост? Много се чудя дали сама да не чегъртам - кой знае как ще я оплескатмоите майстори...
нед мар 13, 2022 10:51 amkozl написа:
Това пък ми прилича на зле силиконирано по фугата под/стена.
Няма слаган силикон по фуга под/стена. Трябва ли да има?
нед мар 13, 2022 10:51 amkozl написа:
Е щом има хидроизолация на пода и на плочка височина, да се надяваме, че е по-качествено положена от тва де е на снимките с плочките и няма да проникне към съседа по долу :? Освен тва плочката е отрязана зле, не по права линия и това са "пещерите" във фугировката под/стена.

И аз това се моля Богу горещо :) Или поне да успея да събера пари за нов ремонт, преди да почнат сериозните драми...
нед мар 13, 2022 10:51 amkozl написа:
Тука това синьото ми се струва, че е дърво. Е ако да, тука трябва да се фугира с еластична фугировка - силикон. Иначе ще се спука. Но изобщо този детайл е зле. Личи стария силикон по синьото и обелена боя. А и тези цветове аз лично не ги възприемам един до друг.
Дърво е, касата на вратата. Тепърва ще свалям старата боя и ще боядисвам наново, но това аз ще си го правя, играла съм го вече. И тук запълних с теракол (това имах под ръка) да не седи дупка, прилагам снимка.

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (77.65 KиБ) Видяна 1005 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (56.16 KиБ) Видяна 1005 пъти
chapara - майстор
съб мар 12, 2022 11:57 pmLutchezar написа:
Има няколко спеца във форума, изчакайте да видят изпълнението и тяхното мнение.
.

Спецовете останаха без думи :roll:

Щом това са пррепоооръчани "майстори", какво ли да очаква човек от непрепоръчани :?

Ии препоръчителите да не би да ти имат ,,ЗЪБ" :?
нед мар 13, 2022 5:54 pmchapara написа:
съб мар 12, 2022 11:57 pmLutchezar написа:
Има няколко спеца във форума, изчакайте да видят изпълнението и тяхното мнение.
.

Спецовете останаха без думи :roll:

Щом това са пррепоооръчани "майстори", какво ли да очаква човек от непрепоръчани :?

Ии препоръчителите да не би да ти имат ,,ЗЪБ" :?
Не мисля, че ми имат зъб.
Остроумията баш в тоя момент не са ми забавни,
събирах пари за този ремонт няколко години, защото беше наложителен.
Сега се чудя само дали ще изкара и пет години...
chapara - майстор
А дано, ама на дали. И не остроумнича, съчувствам Ви. 40 и повече години се занимавам професионално с това + това че съм по образование строителен инженер П.Г.С.
Зная точно какво изпитвате и съжалявам, нагледал съм се на какво ли не. Пожелавам Ви успешен завършек.

П.п. Хидроизолация се прави на цялото помещение!
  • 1
  • 2

Тема "Зле направени фуги в нова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: