Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mkocev - специалист
Започнах да действам в посока интериорни врати и така разбрах за съществуването на т.нар. "Комбинирани врати - https://tinyurl.com/yvfd87ky".
Все още не съм виждал на живо такава врата, но от снимките в нета, повечето такива изглеждат като обикновени алуминиеви или пвц врати, на които от едната (външната) страна е монтирана например мдф плоскост с някакъв финиш. От същата страна имат и нещо като декоративна каса със същия финиш.

Пусках запитвания до различни фирми за изработка на врати и от една фирма ми препоръчаха въпросните комбинирани врати за баните.
На въпроса за цената ми отговориха: "Допълнителното оскъпяване при тях е +250 лв на врата (цената на бяла алумниева врата), която добавяме".

И тук нещо ме изгубиха...
При условие, че на повечето снимки изглежда като плоскост, монтирана на алуминиева врата и декоративна (половин) каса с едностранни первази, ми е странно да искат 650лв. (цената за изработка на цяла врата с каса с двустранни первази + обков и т.н.) + 250лв. за алуминиева врата, като реално "дървения" материал и работата по него при този тип врата е, кажи речи 1/3 в сравнение с "цяла" врата.

Съответно се замислих, дали не мога да си поръчам 3 алуминиеви врати и да си направя "дървенията" или дори да поръчам да ми я направят и боядисат някъде и да "лепна" лицето върху крилото например с някакво полиуретаново лепило.
Декоративната каса и первазите са ясни.
Според мен ще стане, също може да се измисли и механично захващане на плоскостта за ал. вратата, за по-сигурно.

Моля, ако някои се е сблъсквал или има опит с такива хибридни врати да сподели информация.
Мисля, че ще е полезно и за други хора изправени пред "великия избор" на врата за банята :)
miliad - майстор
Направи справка за цена само на каса- им такава цена по ценоразписите, после цена на пано за крило и това се намира , после за цена на интериорна дръжка с тясна розетка.
После си сметни времето да събереш материалите, добави % шанс да не съчетаеш цветовете и с резултата заповядай да обсъждаме.
mkocev - специалист
Не споря и не подценявам възможностите и ноухау-то на професионалистите. Просто разсъждавам, че в моя случай с дебелина на стената 12,5см, "касата"ще е просто една тясна декоративна ивица. Лист натурален мдф 6мм, колкото за лицевите пана на две врати е 60-70лв., че даже ще остане и за первазите. Лично аз има и къде да си боядисам сам паното и детайлите по касата. Това е може би най-оскъпяващата операция в случая, ако човек не може да го направи сам. Имам достъп и до 3д фреза, но 4-те хоризонтални каналчета на модела, който съм избрал мога и с оберфрезата да си ги изкарам.
Цвета ще е по RAL, така че шансовете за разминаване с останалите врати са минимални.
Остава интериорната дръжка с тясна розетка , която колкото и да е скъпа... не мисля, че ще обърне цената в полза на готовата врата.
Знам как се правят врати и дървени и метални. И по тази причина ми се стори малко неоснователна калкулацията в конкретната оферта.
Разбира се, вложеното време също е сериозен фактор, но пък най-обичам накрая като тегля чертата, да се окаже, че съм изкарал една доволна сума ;)
Иначе в нета има и такива врати с цена на половината на тази, която ми оферираха, че даже някои изглеждат "по-така" от страната на банята.
Интересно ми беше, дали има специални системи профили за такива врати (сигурно има де) или се ползват обикновени подходящи. Тези дето изглеждат "по-така" май са си направени за целта. С огледало отвътре по цялата врата, без да се вижда рамката и само една ивица при бравата.
Jacomo - специалист
ср апр 13, 2022 1:36 pmmkocev написа:
Не споря и не подценявам възможностите и ноухау-то на професионалистите.
Къде ги намирате тия професионалисти....

Разлепен фурнир:
Прикачен файл:
врата баня.jpg

Провиснало стъкло, опиращо в пода:
Прикачен файл:
стъклена врата.jpg

Фирмата е Транспрогрес.
miliad - майстор
Има специална система, но само окомплектовката и профилите са повече от 250 лв. Изработка и пълнежи отделно.
Принципно при такъв тип изпълнения дали ще 10см каса или 15см почти няма значение за цената, труда е определящ ценово.
mkocev - специалист
ср апр 13, 2022 1:46 pmJacomo написа:
ср апр 13, 2022 1:36 pmmkocev написа:
Не споря и не подценявам възможностите и ноухау-то на професионалистите.
Къде ги намирате тия професионалисти....

Разлепен фурнир:

врата баня.jpg


Провиснало стъкло, опиращо в пода:

стъклена врата.jpg


Фирмата е Транспрогрес.
Това комбинирана врата ли е?
Jacomo - специалист
Ми отвън е фурнир, отвътре е алумин с огледало. Фурнирът изглежда залепен. Ако това е дефиниция на комбинирана врата - значи да.
miliad - майстор
Имаш ли снимки в обща план на вратата ? Да видим какъв вариант е?

Тема "Комбинирани врати за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: