• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mpankov - помощник
Привет,

В стара баня от соца се наложи подмяна на тоалетната чиния. Старата чиния е монтирана като цялата отдолу е напълнена с цимент и залепена директно на плочата. След това е излята мозайката около вече монтираната тоалетна чиния. Прилагам снимка.
Прикачен файл:
photo_2022-04-24_09-05-00.jpg
photo_2022-04-24_09-05-00.jpg (102.74 KиБ) Видяна 1211 пъти
След като отстраня цимента ще остане отвора от старата чиния, който трябва да запълня и заравня с нещо, но не знам с какво. Помещението се ползва като баня, душа е близо и при къпане там се мокри, така че трябва да е нещо водонепропускливо. Новата тоалетна чиния е с по-малък размер на основата и не може да покрие напълно стария отвор. Вариантите за нова чиния с голям размер на основата не бяха подходящи, а и новата чиния ще се монтира леко по-напред от старата, за да се сложи маншон към отходната тръба (старата влизаше директно в тръбата без маншон, като поради това имаше проблеми с уплътняването). Частта от отвора, която ще остане непокрита от новата чиния ще остане отзад, така че там не би следвало да се стъпва. Мислех евентуално за разтвор 2 в 1, който някои производители предлагат - лепило за плочки и хидроизолация в едно, но не знам дали ще е подходящо за финишно покритие и дали няма да се отмие с времето. Иначе имам и останала от същата мозайка, но никога не съм правил такова нещо и се съмнявам да се справя, а и няма с какво да я шлайфам после.
С какво според вас ще е най-подходящо да се запълни отвора? Ако има значение мозайката е около 2 см, но не знам колко добре е залепил цимента за плочата и дали ще мога да го отлепя от плочата или ще го изкъртя малко под нивото на мозайката.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много зависи от това, колко дълбоко ще изкъртиш. Аз не бих дълбала надълбоко. Бих заравнила и после със шмиргел :-) . И бих намазала с хидроизолация. Тръбата бих отрязала до пода
chapara - майстор
Аз пък мисля че като премахнеш този цимент от чинията ще установиш с очудване че под всичко си има мозайка в/у която е била залепена чинията😎😁
zz_stefanov - майстор
И аз си мисля, че мозайката е правена преди да се лепне тази купчина цимент. Внимателно къртене и после заглаждане с абразив.
mpankov - помощник
Явно от снимката не се вижда добре, но керамиката на тоалетната влиза под мозайката, има отчупени парчета под нивото на мозайката и там ясно личи. Мозайката определено е изливана след поставянето на тоалетната.
yanko78 - специалист
С нови плочки на пода.
chapara - майстор
А,....на пода, тя банята е тоталка, ноо всеки знае себе си.
Svezar - специалист
Това значи ще остане замазано, а някъде наоколо ще е новата чиния...представям си гледката :shock:
mpankov - помощник
Привет,

Изрязах цимента с диамантина на 3 мм под нивото на мозайката.
Прикачен файл:
photo_2022-04-29_21-58-13.jpg

След това запълних неравенствата и ръбовете.
Прикачен файл:
photo_2022-04-29_21-58-20.jpg

Накрая минах две ръце с осмотичен циментов разтвор за хидроизолация.
Прикачен файл:
photo_2022-04-29_21-58-28.jpg

Крайния резултат изглежда приемлив.
Прикачен файл:
photo_2022-04-29_21-58-33.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ako изрежеш певецето до долу, ще можеш да монтираш новата чиния върху петното
Бих намазала с истинска хидроизолация. през шаблон/маска, за да не дразни петното
  • 1
  • 2

Тема "Запълване на отвор в мозайка в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: