Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
martin31hv - специалист
Здравейте, реших да си налепя едни плочки в помещение 6-7м2 и всичко мина успешно, но проблема е, че сега трябва да изкарам пластмасите на нивелиращата система, но нещо не ми се вижда лесно. Дърпах, суках с клещите и почнаха да излизат, но в един момент излезе една плочка и се хванах за главата... Фугите са 3мм и системата е за 3мм, но нестава, а и системата е някаква скапана Минера или нещо подобно беше...

Как процедирате при такъв проблем? Сега зачистих фугите и измих плочките малко, останаха само пластмасите, които опитах да срежа с макетно ножче, но е много мъчна работата... Дали няма да е по удачно да използвам мултифункционален инструмент? :? :? :?
zz_stefanov - майстор
След като си я докарал до там да ползваш грешната система за нивелиране, действай с мултитул. Нещо такова: https://instrumentistart.com/stroitelst ... orota.html

Препоръчвам ти да ползваш ножа, а не трионче и една с една ламаринка/шпатула за да се води ножа при забиването за да не нараняват плочките.
Надявам се отдолу да нямаш подово.

С такова съм чистил фуги на теракот и става. За фаянс не е подходящо защото е много мек и където опре се нарушава ръба на плочката.
Пробвай някъде на скрито място.
Последна промяна от zz_stefanov на съб май 07, 2022 2:10 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 07, 2022 1:58 pmmartin31hv написа:
...Дърпах, суках с клещите...
Опита ли както е по описание - докато клинът е във фиксатора, да го пернеш странично?
martin31hv - специалист
съб май 07, 2022 2:10 pmn_a написа:
съб май 07, 2022 1:58 pmmartin31hv написа:
...Дърпах, суках с клещите...
Опита ли както е по описание - докато клинът е във фиксатора, да го пернеш странично?
Просто ги сложих и ги натегнах... Опитах преди да го сложа да го натисна на една страна, но се прецаква и след като сложа клина се къса, тоест не.
Имам такъв мултитул на парксайд и мисля, че ще свърши работа. Както споменах помещението е малко, но с макетния нож е голяма мъка.

Благодаря ви. :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 07, 2022 2:13 pmmartin31hv написа:
Опита ли както е по описание - докато клинът е във фиксатора, да го пернеш странично?
Просто ги сложих и ги натегнах... Опитах преди да го сложа да го натисна на една страна, но се прецаква и след като сложа клина се къса, тоест не.
[/quote]

Отговори ми, като на прост човек, моля
chapara - майстор
Като се счупят кофти ги хващаш с клещи и рязко дърпаш, ама на теб ти се пък отлепят плочките, та не знам кое е по голямия проблем :?
Lutchezar - майстор
Или автора нещо не е написал, или аз нещо не чета.
Плочки ако са залепени с лепило няма как да се отлепят. А ако дори и не са залепени, не казва дали удря рязко клинчето странично за да се скъса...
Последна промяна от Lutchezar на съб май 07, 2022 9:00 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
съб май 07, 2022 4:50 pmLutchezar написа:
Или автора нещо не е написал, или аз нещо не чета.
Плочки ако са залепени с лепило няма как да се отлепят. А ако дори и не са залепени, не казва дали удря рязко клипчето странично за да се скъса...
Може - студен влажен апартамент ново строителство, още не толкова топло, че да стяга бързо лепилото.
n_a написа:
Отговори ми, като на прост човек, моля
Отговора на въпрос за стандартен демонтаж на подложки е.
martin31hv написа:
тоест не.
Извадил клинове и се опитал да премахва ненужната част на подложки без тях.
Минера не са лоша система, само финансово не ги харесвам...
fbr - майстор
И без клиновете си се късат без проблем, трябва да им хванеш цаката. Удрят се с нещо тъпо, рязко по дължината на фугата, не перпендикулярно на фугата.
jekasus - майстор
Да покажа един от варианти за вадене на горната част на подложката, когато е избило лепилото около нея.
Керпеден се използва по начина на козия крак.
Подлагаме една такава горна част под керпедена, за да предпазим плочката от неприятни ситуации, и напъваме.
По принцип подложките лесно се късат, дали с обувка или гумен чук, удря се леко, която се "опъва", се оставя на този или друг сигурен вариант на вадене.
Има и трети вариант, който гледам да избягвам - макетен нож или мултишлайф.
Прикачен файл:
20220602_112555.jpg
20220602_112555.jpg (9.92 KиБ) Видяна 1175 пъти
Прикачен файл:
20220602_112606.jpg
20220602_112606.jpg (32.95 KиБ) Видяна 1175 пъти

Тема "проблем - система нивелиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: