Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dikidera - помощник
В момента сме с 80л хоризонтален който изгоря и ми писна да го правя. Банята е малка в боксониерата, тя е широка едва 119.5см. Обаче както знаете, хоризонталните бойлери бързо им свършва водата, за 15-20 минути на нормално и си намаля според стрелката. Гледам има 100л бойлер на Аристън с височина(в случая широчина) 92см, който долу-горе се вписва в размерите.

Имам два въпроса към вас. Дали стената, на която ще се монтира, ще издържи? Тя е итонг, но дебелина не знам каква. И дали въобще да се занимавам със 100л бойлер, понеже освен моите притеснения за стената, не знам дали ще успея да го монтирам при това малко място. За справка, текущия е 15г елдом с размер към 75см някъде.
miroki - майстор
Аз направих от квадратен профил буквата Н. В горният край хванах за тавана в долния за стената и бойлера посредата. Беше 2007 г. Още си стои.
dikidera - помощник
чет май 12, 2022 6:04 pmmiroki написа:
Аз направих от квадратен профил буквата Н. В горният край хванах за тавана в долния за стената и бойлера посредата. Беше 2007 г. Още си стои.
Да, вариант за подсилване има. Сега се чудя дали ще успея все пак да го монтирам, защото ще имам само 27см свободно пространство или по 13см от двете страни на бойлера.
И като цяло дали ще има някаква осезаема промяна с тези 20 допълнителни литра над предния или няма да се усети, защото пак е хоризонтален?
miroki - майстор
Не мога да кажа, аз ползвам вертикален. В другия апартамент са заложили хоризонтален над вратата и ще го местя за вертикален. Винаги има къде да се смести, има и съвсем тънки вертикални.
dikidera - помощник
чет май 12, 2022 7:22 pmmiroki написа:
Не мога да кажа, аз ползвам вертикален. В другия апартамент са заложили хоризонтален над вратата и ще го местя за вертикален. Винаги има къде да се смести, има и съвсем тънки вертикални.
Закупих пак 80л, иначе няма как, банята е малка.

Тема "Бойлер 100л на итонг стена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: