Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
yanko78 - специалист
Имам да правя баня и много ми се върти в главата, зоната с душ кабината, да е с оникс и зад него да има осветление. Не мога само да си обясня, как да го изнеса пред осветлението и как да го захвана, така, че когато се светне, зад оникса да прозирара светлината. Някаква конструкция за която да се захване? Удачен ли е за душ зона? Цяла фаша ли трябва да е? Някой да е правил подобно нещо?
Нещо такова.

Изображение
jekasus - майстор
Ал. профили 40х40 за конструкция, лепиш оникса с ПУ. Оставяш ревизия отстрани душева зона за достъп към лед лента, иначе оставаш само с оникса...
Не съм запознат как се отнася към влага и вода, така че да се прави след хидрото/ и подови плочки също/.
miliad - майстор
На един баровец му бяха дублирали всичките лед ленти зад камъняците. Че нямаше опция за ревизии.
jekasus - майстор
Дадох му наѝ-сигурен вариант.
Да си избира...
yanko78 - специалист
вт май 31, 2022 9:06 pmjekasus написа:
Ал. профили 40х40 за конструкция, лепиш оникса с ПУ. Оставяш ревизия отстрани душева зона за достъп към лед лента, иначе оставаш само с оникса...
Не съм запознат как се отнася към влага и вода, така че да се прави след хидрото/ и подови плочки също/.
Въпросителните ми са много. Как да направя връзката с фаянса извън душ зоната?
Представям си го, първо да фиксирам камъка и после около него да се мъча да изравнявам и да хващам ниво за стенните плочки.
Искам и да е на нивото на стъкления параван и пак ме притеснява, как ще се захване здраво оникса и как ке продължа над него.
Душ коритото, дали ще е проблем да се изгради при вече положен камък на стената?
Това с двойна лед застраховка е супер идея. Мисля захранванията да са в окачен таван за достъп и само проводници да закарам зад фаянса над камъка.
Притеснява ме и дупченето за смесител. Дали е здрав този камък, да не вземе да се пръсне или да останат слаба зона дупките….
Ъгъла в който ще се съберат също не мога да го измисля как да е, за да стане здраво….

Ама пък ако станеееееее, си го представям, че ще е уникално :supz:
yanko78 - специалист
вт май 31, 2022 9:24 pmmiliad написа:
На един баровец му бяха дублирали всичките лед ленти зад камъняците. Че нямаше опция за ревизии.
Може ли малко повече информация, какви лед носители използвахте (лента или друг вид лед)?
Как е позиционирахте, директно срещу камъка или по друг начин. Колко мощна е била за да се получи добър ефект?
miliad - майстор
вт май 31, 2022 10:12 pmyanko78 написа:
вт май 31, 2022 9:24 pmmiliad написа:
На един баровец му бяха дублирали всичките лед ленти зад камъняците. Че нямаше опция за ревизии.
Може ли малко повече информация, какви лед носители използвахте (лента или друг вид лед)?
Как е позиционирахте, директно срещу камъка или по друг начин. Колко мощна е била за да се получи добър ефект?
Нямам идея. Моята задача беше друга.
Lutchezar - майстор
Като видях темата се заровх малко в Гугъл. Няколко фирми предлагат изпълнение, няколко предлагат внос. Никой няма наличен, предложенията за внос са за пакети. Най-малките бяха 12 кв. М. Има китайски, турски, естествен и синтетичен.
Има всякави цветове и шарки, какво ще ти се падне е въпрос на късмет. И дизайнер който да го оформи като визия ще трябва. За цената се предполага че парите не те интересуват. Виж фирмите които са работили с оникс имат в портфолиото си готови обекти, основно публични обекти и няколко извън България. Тук там може да отидеш, а може да питаш дали нямат остатъчни количества материал.

Тема "Оникс в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: