Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
От няколко дни имам завършена баня, първоначално по мой проект исках да сложа хоризонтален бойлер, но след изграждането на куфара за структурата остана много малко място и може да се сложи само “флат дизайн” сиреч плосък. Това е като предистория, проблема е че изводите са дясно горе, а плоските бойлери са със леви изводи. И стигаме до въпроса :) Проблем ли ще е ако сложа вертикален бойлер плосък, а меките връзки да са около 1.2м и да вървят нагоре.
Благодаря на отзовалите се.
Прикачен файл:
6B42DB2A-8920-4417-96B2-7BC63A8ADC6D.jpeg
joro_kem - специалист
няма никакъв проблем от техническа гледна точка
chapara - майстор
А защо не с тръби и холендерна връзка. По сигурно и прегледно :? :cool:
нед юни 19, 2022 10:55 amchapara написа:
А защо не с тръби и холендерна връзка. По сигурно и прегледно :? :cool:
не е изключено и така да го направя, основното ми притеснение беше да няма проблем с налягане ли и сз не знам, че веднъж слиза надолу, после се качва нагоре и така :?
chapara - майстор
нед юни 19, 2022 11:42 amcuello написа:
нед юни 19, 2022 10:55 amchapara написа:
А защо не с тръби и холендерна връзка. По сигурно и прегледно :? :cool:
не е изключено и така да го направя, основното ми притеснение беше да няма проблем с налягане ли и сз не знам, че веднъж слиза надолу, после се качва нагоре и така :?
Няма проблем, ако нямаш проблем с налягането. Най добре тръба с Al вложка, беличка, ,,култура" :-D :cool:
addicted - специалист
Аз наскоро правих един вертикален с подобни изводи и тръба с алуминиева вложка. Всичките четири адаптора ги взех ъглови и стана учудващо прибрано, проблеми с налягането никакви.
Lutchezar - майстор
Не проблеми с налягането от тръбите, а ако е в зона със ниско налягане на водата, така го разбирам аз.
благодаря много на всички отзовали се :)

Тема "казус с ВиК изводи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: